Zavřít reklamu
iWant

Vylepšené AirPods mají dorazit začátkem příštího roku, druhá generace v roce 2020

iWant

Bezdrátová sluchátka AirPods jsou nejprovádanějším a nejoblíbenějším příslušenstvím od Applu. Od zahájení jejich prodeje (na konci roku 2016) je o ně stále obrovský zájem a spokojenost zákazníků s tímto produktem boří rekordy (stačí se podívat například na recenze na Amazonu či na komentáře na sociálních sítích/webech). Již nějaký ten pátek se mluví o nástupci a v uplynulých dnech se na webu objevila zpráva, která říká, kdy se inovovaných verzí dočkáme.

Píši v množném čísle, protože v nadcházejících dvou letech bychom se měli dočkat dvou odlišných produktů. Na jaře příštího roku by se v nabídce měly objevit jakési AirPods „1,5“, tedy sluchátka s podporou bezdrátového nabíjení (a možná nějakými dalšími bonusy navíc, jako je přítomnost Siri apod.). Zmiňovaný model jsme mohli spatřit v úvodním videu letošní keynote a Apple by měl jejich prodej zahájit někdy v první polovině příštího roku. Oznámení by tak sedělo na jarní keynote, během které se své aktualizace dočkají nové levné iPady. Zcela nový model s novým designem pak dorazí o rok později, tedy na jaře v roce 2020.

Výše uvedené informace pochází z pera analytika Ming-Chi Kua, který se ve svých predikcích obvykle nemýlí. Kromě nich zveřejnil také informace o tom, jak se AirPods prodávají. Dle jeho informací se jedná (z hlediska prodeje) o nejúspěšnější Apple produkt, jehož popularita navíc neustále roste. Dle mnohých indicií AirPods používá zhruba 5 % celosvětových majitelů iOS zařízení. Těch je zhruba miliarda, počet majitelů bezdrátových sluchátek od Applu tak pravděpodobně nadále poroste.

AirPods s podporou bezdrátového nabíjení měly dorazit již tento podzim, společně s bezdrátovou nabíjecí podložkou AirPower. Jak však víme, Apple při jejím vývoji narazil na úskalí, jejichž překonání zabralo více času, než se původně předpokládalo. Nabíjecí podložka, kterou Apple poprvé ukázal při představení iPhonu X, by se tak konečně mohla dočkat projede za několik málo měsíců. Je pravděpodobné, že Apple s vydáním AirPods „1,5“ čeká právě na to.

Zdroj: Macrumors