Zavřít reklamu

Bezdrátová sluchátka od Applu se mezi jablíčkáři těší poměrně velké oblibě. Jejich párování s Apple produkty je opravdu velice snadné a bezproblémové, a novější verze jablečných AirPodů nabízí spoustu skvělých funkcí. Ať už patříte mezi majitele původních AirPodů první generace, nebo mezi hrdé majitele AirPods Pro, jistě oceníte naši dnešní pětici tipů a triků (nejen) pro jejich novopečené vlastníky.

Přizpůsobte klepnutí

Bezdrátová sluchátka AirPods od Applu můžete ovládat poklepáním na jejich stranu. Poklepání ale nemusí sloužit výhradně jen k aktivaci hlasové asistentky Siri. Akci, která bude tímto gestem spuštěna, si můžete libovolně přizpůsobit. Připojte AirPody k telefonu a na vašem iPhonu nejprve spusťte Nastavení -> Bluetooth. Klepněte na název vašich AirPodů a poté v sekci Poklepání na AirPod vyberte požadovanou akci.

Rychlé párování s iOS zařízením

Jednou ze skvělých vlastností sluchátek AirPods je schopnost prakticky okamžitého párování se všemi zařízeními, která jsou přihlášená ke stejnému iCloudovému účtu. Pokud jste své AirPody používali na Macu a chcete rychle přepnout na iPhone, nemusíte na vašem iOS zařízení spouštět Nastavení. Namísto toho stačí zkrátka jen aktivovat Ovládací centrum a dlouze stisknout ikonku Bluetooth připojení. V seznamu zařízení poté jen klepněte na název vašich AirPodů.

Přehrávání v jednom sluchátku

Mediální obsah nemusíte poslouchat nutně na obou AirPodech najednou. Pokud chcete mít při poslechu svých oblíbených skladeb nebo podcastu zároveň také dobrý přehled o tom, co se odehrává ve vašem okolí, můžete k poslechu využít jen jedno ze sluchátek. Ve chvíli, kdy obě sluchátka vyjmete z uší, přehrávání automaticky přestane. Stačí ale jedno sluchátko uklidit do pouzdra a druhé opět nasadit, a dojde k obnovení přehrávání.

Lepší poslech

Apple si u svých zařízení dává velmi záležet na tom, aby přinášela co nejvíce výhod také uživatelům s nejrůznějšími handicapy včetně sluchových. Pro některé uživatele s problémovým sluchem může být někdy obtížné se v rušném prostředí soustředit na konkrétní zdroj zvuku. Právě v tomto případě vám mohou skvěle pomoci AirPody. Na svém iPhonu spusťte Nastavení -> Ovládací centrum. V sekci Další ovládací prvky vyberte položku Sluch a přidejte ji do Ovládacího centra. Poté stačí v případě potřeby aktivovat na iPhonu Ovládací centrum, klepnout na ikonku funkce Sluch a aktivovat funkci Živý poslech.

Resetujte sluchátka

Ani sluchátkům AirPods se nevyhýbají jisté problémy. Pokud se stane, že u vašich AirPodů zaznamenáte potíže s konektivitou nebo přehráváním, může být ideálním řešením obyčejný reset. Jak na to? Umístěte AirPody do pouzdra a poté dlouze podržte tlačítko na zadní straně pouzdra, dokud se barva signalizační diody ve vnitřní části pouzdra nezmění na bílou. Poté můžete opět zahájit proces párování sluchátek s vaším zařízením.

.