Zavřít reklamu

Hodinky Apple Watch již několik let kralují trhu s nositelnou elektronikou, mezi jablíčkáři je tento produkt nadmíru populární. Jeho výhody tkví v provázanosti s Apple ekosystémem, ale i ve skvěle odladěném softwaru watchOS. Tento systém se stále malými krůčky posouvá na novou úroveň využitelnosti, což potvrzuje i dnešní WWDC.

Dýchání a měření spánku

Hned první věcí, které se Apple při prezentaci nového watchOS 8 věnoval, byla aplikace Dýchání. Novinka Reflect se zaměřuje na mindfulness, konkrétně by dle slov kalifornského giganta měla ještě lépe pomoci s relaxací a uvolněním od stresu. Je zajisté super, že základy pro milovníky mindfulness najdete rovnou v nativním softwaru. Důležitým benefitem v Dýchání je taktéž to, že si rovnou ve Zdraví na iPhonu budete moci zobrazit dechovou frekvenci. Apple také slíbil, že díky funkci Respiratory rate bude o něco přesnější měření spánku.

Fotky

Ač je procházení fotografií na malém displeji hodinek pro velkou sortu uživatelů nekomfortní, pokud si chcete ukrátit dlouhou chvíli, není na škodu mít Fotky i na hodinkách. Aplikace pro ně již pěkně dlouhou dobu nedoznala žádných vylepšení, to se však s příchodem watchOS 8 mění. Software je kompletně přepracovaný, design je výrazně poutavější a intuitivnější. Jednotlivé fotografie můžete přímo z vašeho zápěstí sdílet prostřednictvím Zpráv a Mailu, což je rozhodně pozitivní fakt.

Další a další…

To však stále není výčet všeho, s čím cupertinská společnost dnes přišla. Na hodinkách si konečně budete moci nastavit více časovačů, což využijete při vaření, cvičení nebo jakémkoli jiném úkonu. Dále se můžeme těšit na nové portrétové ciferníky, které na první pohled vypadají opravdu dobře. Poslední věcí, která se ale nás tak úplně netýká, jsou nová cvičení ve službě Fitness+.

.