iWant

Apple: Nové iPhony nejsou tak citlivé na degradaci baterií

iWant

Společnost Apple včera večer uvolnila druhou vývojářskou betaverzi operačního systému iOS 11.3. Nejzásadnější novinkou této verze je přidání funkce pro kontrolu stavu životnosti baterie a možnost vypnutí umělého zpomalování iPhonů, které se při degradované baterii zapíná. Společně s novou verzí iOS Apple aktualizoval také svůj doplňující dokument, v rámci kterého vysvětluje spojitost mez životností baterie a výkonem iPhonu. Originál si můžete přečíst zde. V tomto dokumentu se objevily také informace o tom, že majitelé aktuálních iPhonů (tedy modelů 8/8 Plus a X) se takovýchto problémů s bateriemi bát nemusí, neboť nové iPhony nejsou na degradaci baterie tak citlivé.

Nové iPhony údajně využívají podstatně modernější software a hardware, který se na baterie, výdrž a výkon zaměřují. Toto inovované řešení dokáže lépe analyzovat energetické potřeby vnitřních komponent a dodávku napětí a proudu tak efektivněji dávkovat. Nový systém by tak měl být k baterii šetrnější, což by mělo vést k její podstatně delší životnosti. Nové iPhony by tak měly vydržet déle s maximálním výkonem. Společnost však podotýká, že baterie nejsou nesmrtelné a snížení výkonu vlivem jejich degradace časem dojde i k těmto modelům.

Umělé snižování výkonu telefonu na základě umírající baterie se týká všech iPhonů od modelu  s číslovkou 6. V nadcházející aktualizaci iOS 11.3, která dorazí někdy v průběhu jara, bude možné toto umělé zpomalení vypnout. Uživatelé však budou riskovat nestabilitu systému, která se může projevovat pádem či restartováním telefonu. Od ledna je možné si nechat vyměnit baterii za zvýhodněnou cenu 29 dolarů (či ekvivalentní částce v jiných měnách).

Zdroj: Macrumors