Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Uživatelé v USA, kteří zažili zpomalování iPhonů, mají důvod k radosti

Pokud se zajímáte o dění okolo společnosti Apple a již nějaký pátek sledujete její kroky, tak vám určitě neunikla kauza s názvem Batterygate. Jedná se o případ z roku 2017, kdy uživatelé iPhonu 6, 6 Plus, 6S, 6S Plus a SE (první generace) zažili zpomalování jejich jablečných telefonů. To kalifornský gigant prováděl cíleně, a to z důvodu chemického opotřebení baterie. Aby se totiž zařízení sama nevypínala, omezil jejich výkon. Jednalo se samozřejmě o obrovský skandál, který je médii doposud označován za největší podvod na zákaznících v historii. V letošním roce naštěstí došlo k dořešení sporů.

iPhone 6
Zdroj: Unsplash

Uživatelé zmiňovaných iPhonů v USA mají konečně důvod k radosti. Na základě smluvní dohody, na kterou samotný kalifornský gigant přistoupil, bude vyplacena každému dotčenému kompenzace ve výši zhruba 25 dolarů, tedy okolo 585 korun. Uživatelům jednoduše stačí o odškodné požádat a Apple jej následně vyplatí.

Idris Elba se bude podílet na  TV+

Podle nejnovějších zpráv populárního magazínu Deadline, jež se zabývá novinkami ze zábavního průmyslu, bychom se měli dočkat příchodu legendárního herce a hudebníka na platformu  TV+. Řeč je samozřejmě o britském umělci jménem Idris Elba, kterého si můžete pamatovat například ze světa Avengers, filmu Hobbs & Shaw, seriálu Luther a řady dalších. Právě Elba by se měl vrhnout na produkci seriálů a filmů, a to skrze společnost Green Dor Pictures.

Idris Elba
Zdroj: MacRumors

Google se chystá vylepšit Chrome, aby neždímal baterii Macu

U prohlížeče Google Chrome je obecně známo, že si ukousne značnou část výkonu a dokáže se velice rychle postarat o spotřebu baterie. S tím by naštěstí měl být již brzy konec. Google se podle zpráv z The Wall Street Journal chystá vylepšit tab throttling, díky čemuž by prohlížeč samotný dokázal nastavovat vyšší prioritu potřebným záložkám a naopak limitoval ty, které nejsou až natolik potřebné a běží tedy jen v pozadí. Přesně tohle by mohlo mít zmiňovaný vliv na výdrž baterie, jenž by se následně dramaticky zvýšila. Změna se týká především jablečných laptopů, přičemž v současné situaci probíhá první testování.

Google Chrome
Zdroj: Google

Víme, jaké baterie se objeví v chystaných iPhonech 12

Applu se v posledních letech zrovna dvakrát nedaří držet informace pod pokličkou. Jak je tomu už pravidlem, měsíce před vydáním jablečných telefonů se na nás začínají doslova valit ty nejrůznější úniky, které pojednávají o zajímavých změnách. V případě chystaného iPhonu 12 se nyní s úniky doslova roztrhl pytel. Podle několika legitimních zdrojů by se nejnovější přírůstky do rodiny jablečných telefonů měly prodávat bez sluchátek a adaptérů, díky čemuž by se výrazně zmenšila velikost balení a došlo by k extrémní redukci elektroodpadu. Další informace, kterých jsme se dočkali na konci minulého týdne, pojednávají o displejích. V případě iPhonů 12 se totiž velice dlouho hovořilo o příchodu 90 či 120Hz displejů. Kalifornský gigant ale není schopen tuto technologii spolehlivě vyvinout. V testech prototypy vykazovaly poměrně vysokou poruchovost, kvůli čemuž k nasazení této vychytávky dojít nemůže.

Koncept iPhone 12:

Nejnovější informace se zaměřily na kapacitu baterie. Jak jistě všichni víte, Apple kompletně ustoupil od technologie 3D Touch, která byla schopna identifikovat sílu stisku uživatele. Tuhle funkci zajišťovala speciální vrstva na displeji, jejímž odstranění došlo ke ztenčení celého zařízení. To se v loňské generaci promítlo především na výdrži, jelikož byl kalifornský gigant schopen telefony osadit větší baterií. Dalo by se tedy očekávat, že se letos dočkáme stejně velkých, případně ještě větších baterek, protože návratu zmiňované technologie 3D Touch se určitě nedočkáme.

Opak je ale bohužel pravdou. iPhone 12 by měl nabídnou 2227 mAh, iPhone 12 Max a 12 Pro budou osazeny baterií s 2775 mAh a největší iPhone 12 Pro Max nabídne 3687 mAh. Pro porovnání si můžeme uvést iPhone 11 s 3046 mAh, iPhone 11 Pro s 3190 mAh a iPhone 11 Pro Max, který nabízí skvělých 3969 mAh. Každopádně je nutné si uvědomit, že se stále jedná jen o spekulace. Na reálné informace si budeme muset počkat až na samotné vydání, které proběhne letos na podzim.

.