Zavřít reklamu

Apple Pay neznamená pouze placení iPhonem nebo Apple Watch na bezkontaktních terminálech, ale také pohodlnou platbu na internetu a v aplikacích jedním kliknutím. To vše navíc bez opisování údajů z karty a především pak při zachování maximální bezpečnosti. Pro plnou funkčnost je však vyžadována také podpora přímo ze strany prodejců, kteří musí platební systém implementovat přímo u sebe na e-shopu. A zdá se, že právě tímto směrem se jako první ubere největší tuzemský e-shop Alza.cz, který brzkou podporu Apple Pay dnes přislíbil.

Alza tak reaguje na dnešní oficiální uvedení nové platební metody v Česku. Největší český online prodejce se na Apple Pay připravoval již od konce roku 2018 a v současné době ji intenzivně testuje. Svým zákazníkům pak službu v ostrém režimu plánuje nabídnout v nejbližších dnech, přičemž nejprve bude dostupná v aplikaci pro iOS, později také přímo na webu. V plném rozsahu by měla být dostupná v řádu týdnů.

Platbu prostřednictvím Apple Pay si zákazníci jednoduše zvolí přímo v košíku. Největším benefitem bude pro uživatele její rychlost a bezpečnost – díky uložené platební kartě v aplikaci Wallet na iPhonu, iPadu či Macu totiž zákazník objednávku uhradí doslova na jeden klik a transakci pouze autorizuje přes svůj Touch ID, Face ID nebo přístupový kód.

„Dění na poli finančních i jiných služeb intenzivně sledujeme a pokud se objeví zajímavá novinka, chceme ji zákazníkům nabídnout mezi prvními. Apple Pay ve světě usnadňuje nakupování statisícům lidí, tak proč tento komfort nedopřát také lidem v Česku,“ uvedl finanční ředitel Alza.cz Jiří Ponrt. Platby kartou navíc podle něj získávají na oblibě, v závěru loňského roku už tvořily více než polovinu všech transakcí v Alze. „Mezi našimi zákazníky je celá řada uživatelů značky Apple, dá se tedy očekávat, že si tato metoda brzy získá své příznivce.“

Alza Apple Pay
.