Zavřít reklamu

Jak bylo avizováno v průběhu červnové konference WWDC, tak se služba Apple Pay skutečně dostala do další evropské země. Vedle Velké Británie je tato platební metoda dostupná i ve Švýcarsku, kde podporuje kreditní karty VISA a MasterCard. Apple to oznámil na svých webových stránkách.

Švýcarští uživatelé novějších iPhonů (6/6 Plus, 6s/6s Plus a SE) a zároveň zákazníci Bonus Card, Cornercard a Swiss Bankers si nyní mohou zažádat o kreditní a předplacené karty právě pro Apple Pay. Pomocí aplikace Wallet si je mohou nastavit a poté plnohodnotně využívat.

Využívat ji zatím mohou u osmi tuzemských prodejců (Apple Store, Aldi, Avec, C&A, k kiosk, Mobile Zone, P&B, Spar a TopCC) a další slibují brzkou integraci, mezi které se řadí například řetězec Lidl.

Švýcarsko je druhou zemí Evropy, kde je Apple Pay k dispozici, ačkoliv původně mělo být druhou zemí Španělsko. Dříve služba fungovala pouze ve Velké Británii. Jak prozradil na WWDC, dále se Apple chystá Apple Pay rozšířit do Francie.

V květnu Apple prozradil, že usilovně pracuje na významném rozšíření Apple Pay po celé Evropě i Asii, ale zatím není jasné, kdy by mohla služba dorazit do České republiky. Prozatím není ani na mnohem větších trzích, jako je například Německo, a tak zřejmě její příchod k nám nemůžeme v nejbližší době očekávat.

Zdroj: 9to5Mac
.