iWant

iPhone X se prodává lépe, než naprostá většina jeho předchůdců

iWant

Ještě než se nový iPhone X začal prodávat, po webu se šířily divoké spekulace o tom, jak na tom bude s dostupností. Odborná i laická veřejnost novinku hypovala do do té doby neuvěřitelných výšin a značnou částí k tomu přispěly také zprávy o tom, že nových iPhonů X bude nedostatek. Jak se ukázalo, s tím nedostatkem to zas tak žhavé není vzhledem k tomu, že se objem produkce za posledních několik týdnů rapidně zvýšil. Co však pravda je je to, že je o novinku obrovský zájem.

Oficiální čísla se ještě nějaký ten pátek nedozvíme, i tak se ovšem objevilo mnoho indícií o tom, jak velký je o „desítku“ zájem. Jedním z prvních, kdo to komentoval byl samotný Tim Cook. S odstupem tří týdnů od vydání nyní přichází se svými informacemi analytická společnost IHS Markit, která chce svou troškou také přispět do mlýna.

Podle jejich informací tvoří iPhone X 2% všech v současné době používaných iPhonů. To není špatný údaj tři týdny od vydání. Ještě zajímavější je tzv. míra adopce (adoption rating), která je v případě tohoto modelu velmi vysoká. iPhone X se zatím prodává lépe, než se za stejnou dobu prodával iPhone 8, 8 Plus a 7 Plus. Rekordman ve formě iPhonu 7 pravděpodobně poražen nebyl, v tomto případě by mělo jít o „plichtu“. To ovšem není vůbec špatný výsledek vzhledem k tomu, že byl iPhone 7 nejlépe prodávaným iPhonem během prvních několika týdnů na trhu.

Apple si tak může mnout ruce. Nový model, který se prodává za předtím nepředstavitelných 1000 dolarů+, jde na dračku. Prodává se lépe než zbylé letos představené modely a vzhledem k informacím z minulého týdne o tom, že se více prodávají telefony s větší kapacitou, jsou marže z prodeje opravdu vysoké. Podle IHS by měl být letošní rok tím nejlepším vůbec, co se prodejů iPhonů týče. Během tohoto posledního kvartálu by měl Apple prodat necelých 89 milionů iPhonů, což je absolutní rekord.

Zdroj: Macrumors