Zavřít reklamu
iWant

Podívejte se, co všechno (ne)vydrží nový iPhone X

iWant

iPhone X si pomalu ale jistě začíná žít svůj životní cyklus a po několika představováních, prvních pohledech pod kapotu a prvních dojmů přišel na řadu také test odolnosti. Na YouTube se touto problematikou specializuje hned několik velkých kanálů a bylo tedy nad slunce jasné, že se nějaký ten test odolnosti objeví co nevidět. Na kanále JerryRigEverything se o víkendu objevilo video, na kterém autor podrobuje iPhone X klasické sadě testování. Tedy odolnosti předního a zadního skla, reakci těla telefonu na oheň apod. Kanál EverythingApplePro se pak soustředil na to, jak si iPhone X poradí s pády.

Co se týče mechanické odolnosti, na základě testování je možné zpochybnit tvrzení Applu o tom, že v případě iPhonu X používá „nejodolnější sklo kdy použité na mobilních telefonech“. Skleněný povrch iPhonu X poškodí nástroj s hrotem, jež odpovídá tvrdosti č. 6 (na této škále). To je totožný výsledek s tím, na jaký dosáhly vlajkové modely ostatních výrobců (LG V30, Note 8 apod.). Tato úroveň odolnosti je stejná jako pro čelní část, tak pro zadní včetně ochranného sklíčka fotoaparátu. To by mělo být ze safírového skla, Apple však používá vlastní složení tohoto materiálu (nejedná se tedy o klasický čistý safír), který je podstatně méně odolný (klasický safír nabízí odolnost na úrovni 8 v rámci výše zmíněné škály). S odolností je na tom tedy novinka stejně, jako iPhone 8. Co se týče pevnosti, ani letos se žádná „bendgate“ konat nebude.

V případě pádu je výsledek o poznání překvapivější. Autor ve videu srovnává jak iPhone X, tak iPhone 8 a rozdíl mezi oběma modely je propastný. Po několika pádech je iPhone 8 v podstatě zlikvidovaný, zatímco na iPhonu X nejsou žádné známky poškození. Ať už jde o poškození rámu, nebo popraskání skla na čelní/zadní straně. Je možné, že je tvrdost materiálu stejná jako u konkurence, ale odolnost vůči nárazu o něco vyšší (to by měl pak Apple se svým prohlášením pravdu). Níže uvedené video zachycuje jen několik pádů a je třeba brát v potaz to, že mohl iPhone X jen „dobře“ spadnout. Skutečná odolnost se projeví v následujících týdnech, až se na webu začnou objevovat informace od samotných majitelů.

Zdroj: iPhonehacks 1, 2