Zavřít reklamu

Rychlost internetu je v dnešní době naprosto zásadní údaj. Udává totiž, jak rychle jsme schopni na internetu pracovat, popřípadě jak rychle jsme schopni stahovat a nahrávat data. Vzhledem k tomu, že připojení k internetu využívá většina aplikací a programů, tak je nutností mít k dispozici dostatečně rychlý a stabilní internet. Ideální rychlost internetu je každopádně naprosto subjektivní záležitostí, jelikož každý z nás využívá internet jiným způsobem – někdo skrze něj provádí náročné úlohy, někdo zase méně náročné.

Jak na Macu spustit test rychlosti internetu

Pokud byste si na vašem Macu chtěli spustit test rychlosti internetu, tak s největší pravděpodobností přejdete na nějakou webovou stránku, která vám tento test provede. Mezi nejvíce populární webové stránky s online testem rychlosti internetu patří SpeedTest.net či Rychlost.cz. Věděli jste ale o tom, že test rychlosti internetu můžete velice jednoduše spustit také přímo v rámci vašeho Macu, a to bez nutnosti otevírat prohlížeč a konkrétní webovou stránku? Nejedná se o nic složitého, stačí postupovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem Macu otevřeli nativní aplikaci Terminál.
    • Tuto aplikaci spustíte buď skrze Spotlight (lupa vpravo nahoře či Command + mezerník);
    • popřípadě Terminál najdete v Aplikacích, a to ve složce Utility.
  • Jakmile Terminál spustíte, tak se vám zobrazí téměř prázdné okno, do kterého se vkládají různé příkazy.
  • Pro spuštění testu rychlosti internetu stačí, abyste do okna vepsali následující příkaz:
networkquality
  • Následně, po vepsání (či zkopírování a vložení) tohoto příkazu, stačí, abyste stisknuli klávesu Enter.
  • Jakmile tak učiníte, tak se test rychlosti internetu spustí a po několika sekundách se zobrazí výsledky.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem Macu spustit test rychlosti internetu. Jakmile se test dokončí, tak se vám zobrazí rychlost odesílání a stahování dat, společně s odezvou v RPM (čím vyšší, tím lepší), společně s dalšími daty. Aby se vám zobrazily co možná nejvíce relevantní výsledky, tak je nutné, abyste před spuštěním testu omezili využívání internetu v aplikacích. Pokud tedy například něco stahujete či nahráváte, tak buď tento proces pozastavte, anebo vyčkejte, až se dokončí. V opačném případě mohou být zaznamenaná data nerelevantní.

.