Zavřít reklamu

Aplikaci Zvednout to? používám od prosince a přestože jsem ji od té doby spustil asi jen jednou pro nahlášení čísla, stala se jednou z těch užitečnějších aplikací, které rozhodně mají místo v mém iPhonu. Zvednout to? totiž spolupracuje s iOS, aby vás upozornila, když volá nějaké neznámé číslo. Otravné hovory nyní nově dokáže rovnou zablokovat.

Čeští vývojáři přichystali pro verzi 2.0, která je k dispozici v App Storu, významnou novinku. Dosud uměla aplikace Zvednout to? jen označit neznámé číslo a vyhodnotit, jestli jde například o telemarketing. Nově si však můžete nastavit, že pokud vám volá otravné číslo, Zvednout to? ho automaticky zablokuje.

Databáze Zvednout to? má u čísel tři možnosti zhodnocení: negativní, neutrální a pozitivní. Pokud se rozhodnete, že negativní nebo neutrální čísla nechcete vůbec přijímat, aktivujete si zdarma PRO funkci a budete mít od nevyžádaných hovorů svatý klid.

zvednout3

Vývojáři původně označili blokování hovorů jako PRO funkci i proto, že za ni žádali další jednorázový poplatek ve výši 3 eur, ale nakonec se po pár týdnech testování rozhodli, že i tuto novinku ponechají zdarma, respektive za 2 eura (53 korun), kolik stojí Zvednout to? v App Storu. Proto ještě do zveřejnění další malé aktualizace v aplikaci narazíte na tlačítka a informace, jež byly připravené pro zaplacení a odemčení PRO funkce.

Od první verze už jinak ve Zvednout to? přibyla možnost hodnotit nahlašovaná čísla, konkrétní názvy bankovních institucí a především dalších 10 tisíc čísel v databázi. Verze 2.0 pak vedle zmíněného blokování přinesla také možnost nahrát neznámé číslo do aplikace přímo ze seznamu hovorů.

Kdo již aplikaci Zvednout to? používá, jistě vnímá její užitečnost. Samotnému mi na iPhonu svítí negativní číslo minimálně několikrát do týdne a investice dvou eur tak byla jednoznačná. A pokud byste se nejradši už s podobnými telefonáty neobtěžovali vůbec, stačí jen zmáčknout tlačítko a budete mít od nich navždy klid. Zvednout to? stahujte v App Storu. Navíc je k dispozici také slovenská verze Zdvihnúť to? se slovenskými čísly.

.