Zavřít reklamu

Apple sice má za sebou představení nových iPadů Air a iPadů Pro, příští generace by ale mohly vypadat jinak. Tedy ne úplně jinak, ale mohly by být prezentovány jiným způsobem, než je tomu prakticky už od prvního iPadu, který představil Steve Jobs v roce 2010. 

První iPad byl vlastně jen přerostlý iPhone a s tlačítkem plochy. Jeho orientace tedy dávala tak nějak smysl. Jenže s postupem let a nástupem bezrámečkových displejů, je lidi začali používat trochu jinak – více na šířku. Může za to vlastně i sám Apple, a to díky všemu tomu příslušenství, které pro ně vytváří od Smart Coverů po Magic Keyboard. Když pak představil iPad 10. generace, dal mu přední kameru do delší strany, což nyní převzaly právě i iPady Air a Pro. 

Jenže při použití iPadu v režimu na šířku je zde jistá nedokonalost v designu. Řeč je samozřejmě o logu nakousnutého jablka. Podobné designové nedokonalosti ale paradoxně nejsou Applu cizí. Kdysi na svých přenosných počítačích také nevhodně směroval logo tak, že to bylo při otevření víka opačně, tedy logicky vždy při jakékoli práci. 

Chystá se změna 

Produktová designérka Applu Molly Anderson pro francouzský web Numerama prozradila, že se interně o změně orientace loga na iPadech skutečně jedná. Navíc pokud jde o software, tak když je iPad orientován na šířku, tak už také při svém spouštění korektně zobrazuje i logo společnosti. Tato novinka přišla v iPadOS 14.5. 

Na fotoaparáty by změna orientace loga mít vliv ani nemusela, otázkou je, co Smart Connector, který by tím mohl mírně rušit design zadní strany iPadů. Logicky by se nabízelo i přesunutí USB-C konektoru a popřípadě předělání reproduktorů. Silně pochybujeme, že by to skutečně bylo jen o změně polohy loga. Mimochodem ostatní výrobci na trend „na šířku“ před nějakou dobou přešly. Samsung takto své tablety prezentuje už po několik let. 

Nevypadá to tedy na nijak velkou změnu, ale opak může být pravdou. Záleží totiž, na jaký styl používání iPadu jste zvyklí. Jistě se najdou tací, kteří za to společnost odsoudí, na druhou stranu by to skutečně mohlo pomoci lepší ergonomii a smyslu zařízení jako takového. 

.