Zavřít reklamu

Apple TV 4K (2021) 120Hz přenos videa prozatím bohužel neumí. Když Apple tuto novinku letos v dubnu představoval, pochlubil se příchodem HDR Dolby Vision a zvýšením maximální podporované obnovovací frekvence na právě zmiňovaných 120 Hz. Kvůli tomu byl také samozřejmě vyměněn port HDMI 2.0 za verzi 2.1, která si s takovýmto přenosem poradí. Jak už ale bylo potvrzeno ihned po Keynote, na 120Hz obraz si budeme muset ještě chvíli počkat.

Gigant z Cupertina v tomto směru bohužel nepodal žádné bližší informace o tom, kdy se možnost 120Hz přenosu jablíčkářům prostřednictvím softwarové aktualizace zpřístupní. Řada z nás předpokládala, že tomu tak bude s prvním updatem, který mimochodem přišel přímo včera. Apple totiž uvolnil systém tvOS 14.6 pro veřejnost, a ačkoliv se v dřívějších beta verzích zmiňovaná možnost neobjevila, stále jsme všichni tak nějak doufali. V kódu beta verze tvOS 14.5 se totiž našla zmínka o vyšší obnovovací frekvenci. Ta ale vyšla ještě před představením samotné Apple TV a pouze nám tak naznačila, s čím se jablečná společnost chystá přijít. Zdali je možné Apple TV 4K (2021) využívat ve 4K/1080p se 120 Hz vyzkoušeli na vlastní oči i na našem sesterském magazínu Letem světem Applem, bohužel ale neúspěšně. Kdy se tedy vlastně dočkáme?

Svou roli v tomto pravděpodobně sehraje blížící se konference WWDC21, během které dojde k odhalení nových operačních systémů. Mezi nimi samozřejmě nebude chybět ani tvOS 15. Při samotné prezentaci by se pak Apple mohl pochlubit příchodem podpory pro 120Hz přenos, čímž si znovu získá pozornost jablíčkářů na nejnovější generaci jablečné televize.

Apple-TV-4K-HDR-2021-4K-60Hz-1536x1152
.