Zavřít reklamu

Displej iPhone se v posledních letech řeší stále více. Technologie jdou totiž neustále dopředu a na Apple tlačí především konkurence, která i u daleko levnějších modelů implementuje panely s vyšší obnovovací frekvencí. Díky tomu je pak obraz plynulejší, což se promítne na příjemnějším hraní her či sledování multimédií. Letos by 120Hz displej měly obdržet modely iPhone 13 Pro a 13 Pro Max. V příštím roce se pak technologie rozšíří na všechny modely, včetně těch základních.

Takto by mohl vypadat iPhone 13 Pro (render):

O příchodu displeje se 120Hz obnovovací frekvencí se mluví už několik měsíců. Ještě letos ale bude tato možnost limitována pouze pro řadu Pro. Podle toho navíc Apple zaúkoloval i své dodavatele. Společnost Samsung se postará o produkci LTPO displejů pro iPhone 13 Pro a 13 Pro Max, přičemž hromadná produkce údajně započala již v květnu, zatímco firma LG pak zajistí výrobu LTPS panelů pro iPhone 13 a 13 mini.

S iPhonem 14 pak přijdou ještě další změny. Nyní Apple nabízí čtveřici modelů s úhlopříčkami 5,4″, 6,1″ a 6,7″. V případě jablečných telefonů příštího roku by tomu ale mělo být trošku jinak. Gigant z Cupertina sice chystá opět představit 4 modely, avšak tentokrát jen ve dvou velikostech – tedy v 6,1″ a 6,7″. Podle nejnovějších informací z korejského portálu The Elec by pak společnost LG měla přeorientovat svoji výrobu z levnějších LTPS panelů na displeje se 120Hz obnovovací frekvencí, což jasně odkazuje na fakt, že i vstupní modely obdrží tuto přívětivou vychytávku.

iPhone SE s průstřelem
Líbil by se vám průstřel namísto výřezu?

Zároveň se začíná hovořit o poměrně razantní změně designu, která by mohla přijít spolu se zmiňovaným iPhonem 14. Podoba jablečných telefonů, respektive jejich přední strany, se totiž od představení iPhonu X (2017) prakticky nikterak nezměnila. Apple by ale mohl namísto horního výřezu, který je mimochodem silně kritizován i z řad jablíčkářů, přejít na jednodušší průstřel. Respektovaný analytik Ming-Chi Kuo již dříve hovořil o tom, že některé modely iPhonu 14 tuto změnu nabídnou.

.