Zavřít reklamu

Počátkem minulého týdne se Apple světu pochlubil s novými verzemi svých operačních systémů, mezi kterými nechyběl ani iOS 14.6. Ten s sebou přinesl zajímavé novinky a opravy nejrůznějších chyb. Jak je už ale zvykem, s příchodem každé aktualizace se řeší její vliv na výdrž baterie. Už před týdnem jsme vás proto informovali o prvních testech, jejichž výsledky spoustu lidí vystrašily. A jak se již tehdy ukázalo, tak se děje nyní i v praxi. Komunitní weby a jablečná fóra se totiž plní nejrůznějšími příspěvky uživatelů, kteří narážejí na jedno a to samé téma – sníženou výdrž baterie.

Takto by mohl vypadat iOS 15 (koncept):

Uživatelé nyní sdílejí své zážitky, kdy je v mnoha případech propad ve výdrži extrémně znát. O svůj příběh se podělil i jeden jablíčkář používající iPhone 11 Pro v kombinaci se Smart Battery Case. Ten svůj telefon běžně používal tak, že na konci dne měl baterii telefonu na 100 %, zatímco stav pouzdra hlásil zhruba 20 % (po 15 hodinách). Nyní tomu ale bylo úplně jinak. Za stejnou dobu totiž telefon hlásí pouhá 2 % a Battery Case 15 %. Musíme každopádně přiznat jednu poměrně zásadní věc. Na výdrž baterie má obrovský vliv její stáří a kapacita. Jednoduše tedy můžeme říci, že čím starší baterie, tím horší kapacita a tedy i slabší výdrž na jedno nabití.

Lehce snížená výdrž je přitom po aktualizaci poměrně normální jev. Dochází totiž k takzvanému reindexování Spotlightu a dalším operacím, které si zkrátka nějakou tu „šťávu“ vezmou. To ale obvykle trvá jen chvíli a tedy po pár dnech by mělo být vše zpátky v normálu. Nyní je tomu už déle než týden od vydání iOS 14.6 a příspěvky uživatelů jednoznačně naznačují tomu, že za zhoršenou výdrží stojí právě tato aktualizace. Zdali se brzy dočkáme opravy, je prozatím nejasné. Apple se buďto rozhodne pro vydání iOS 14.6.1, nebo problém vyřeší až s příchodem systému iOS 14.7, který je prozatím ve fázi beta testování. Zpozorovali jste zhoršenou výdrž také, napište nám to do komentářů?

iPhone 11 Pro s vybitou baterií
Zdroj: smartmockups.com

Diskuze k článku

    Před updatem výdrž cca 40 hodín. Po update cca 28 hodín pohotovostní režim. Nová baterie, cca 1 měsíc od výměny v servisu. Iphone 6s

    Stary vykopavky bych neresil. Mam iP 7 a proste nabijim kdy muzu. Telefon nevydrzi. Ale neresim to. Pritelkyne ma iP11 Pro Max a je v klidu. Na podzim si koupi 13 Pro Max a ja si vezmu jeji a budu v klidu.

    Po aktualizacii na 14.6 mam horsiu vydrz baterie. Bateria mi zvykla vydrzat a pred spanim som maval okolo 30%. Teraz uz musim dobijat vecer lebo mam bateriu na 10%. Dufam ze to opravia v najblizsej aktualizacii. iPhoneX

celý text

Čtěte více