Zavřít reklamu

Magazín Fortune zveřejňuje každý rok v lednu žebříček nejobdivovanějších společností, který dává dohromady téměř čtyři tisíce top manažerů, ředitelů velkých korporací a všemožných analytiků. Po jedenácté za sebou skončila na první příčce společnost Apple, která stejně jako loni bodovala ve všech měřených kategoriích, kde skončila na prvních místech.

V závěsu za Applem skončila společnost Amazon, která tak navázala na své loňské umístění. Třetí příčka patří společnosti Alphabet, „bramborová“ pozice analyticko-investiční společnosti Berkshire Hathaway Warrena Buffetta a top 5 uzavírá kávový gigant Starbucks.

Necelé čtyři tisíce hodnotitelů známkuje jednotlivé společnosti v několika kategoriích, mezi které patří inovace, kvalita managementu, sociální zodpovědnost, práce s aktivy společnosti, finanční schopnosti, kvalita produktů a služeb či globální konkurenceschopnost. Na základě těchto parametrů je určeno padesát společností, které jsou každý rok zveřejněny v tomto prestižním žebříčku. Pokud se v něm nějaká společnost objeví, očividně dělá dobře to, čím se zabývá.

Najdeme zde tak v podstatě všechny globální ikony, které zná snad každý. Například Microsoftu v letošní verzi patří sedmá příčka. Facebook to dotáhl na dvanácté místo. Coca Cola Company je na osmnáctém a McDonald na sedmatřicátém místě. Do seznamu se poprvé dostala například společnost Adidas, nebo technologický gigant Lockheed Martin. Největší meziroční propad zaznamenala korporace GE, která spadla ze sedmého na třicáté místo. Celý žebříček, společně s vysvětlením a mnoha dalšími informacemi, najdete zde.

Zdroj: Macrumors

.