Zavřít reklamu

Magazín Time dal dohromady žebříček pětadvaceti nejzásadnějších vynálezů, které se v letošním roce objevily. Žebříček není seřazen chronologicky, jde tedy spíše o výčet toho nejzajímavějšího, co se letos objevilo. Své místo zde zaujal i iPhone X, který se tak zařadil například vedle elektromobilu Tesla Model 3, VR brýlí Oculus Go či dronu DJI Spark. V žebříčku se však objevily i produkty jiného typu, například přenosné vzduchové filtry, herní konzole, helmy pro hráče amerického fotbalu apod. Celý žebříček si můžete prohlédnout zde.

iPhone X se začal prodávat 3. listopadu a přišel s nejradikálnější změnou vzhledu a ovládání od prvního iPhonu vůbec, který spatřil světlo světa před deseti lety. Novinka nemá fyzický Home Button, který byl pro všechny předešlé iPhony hlavním poznávacím znamením. Pryč je také displej s velkými rámečky na horní a spodní straně. Nová vlajková loď je napěchována novými technologiemi, jako je například Face ID, tedy autorizace pomocí infračerveného mapování obličeje, které Apple považuje za další generaci biometrické autentizace. Právě tyto důvody patří mezi ty, proč se autoři žebříčku rozhodli, že do něj iPhone X umístí.

Z prvních dvou týdnů se dá usuzovat, že je o iPhone X obrovský zájem. Apple oficiální prodejní čísla nezveřejňuje ale z konferenčního hovoru s akcionáři bylo jasně patrné, že se špatných prodejů Apple nebojí. Výrazný úspěch nového iPhonu podpoří i recenze, které jsou ve většině případů velmi pozitivní. Dalším plusem pak bude to, že se s každým uplynulým týdnem zlepšuje dostupnost. Takže i zájemci, kteří se pro nový iPhone X rozhodnou na začátku prosince, by měli mít telefon nejpozději pod stromečkem.

Zdroj: Macrumors

.