Zavřít reklamu

Již to bude skoro rok, co Apple koupil společnost Placebase, což byl jeden z menších konkurentů Google Maps. Podle francouzského serveru Le Soleil koupil Apple další společnost s názvem Poly9.

Společnosti jako je například Apple kupuje podobné společnosti z důvodu najmutí nových talentovaných vývojářů a designerů, ale byla by velká náhoda, kdyby Apple v relativně krátké době koupil dvě společnosti a obě by se zabývaly právě mapami. Apple tedy definitivně připravuje nějaký produkt, kde bude práce s mapou velice důležitá. V Poly9 podle všech zpráv pracovali opravdu kvalitní lidé a Apple získal zajímavé posily do svého týmu. Produkt Poly9 byl nápadně podobný aplikaci Google Earth.

Apple již dříve sháněl člověka, který by dotáhl aplikaci mapy v iPhone „do dalšího levelu“. Podle tohoto inzerátu by Apple chtěl změnit způsob, jak lidé s mapami pracují. Před vydáním iOS 4 se spekulovalo o tom, že Google Maps mohou být nahrazeny právě Apple produktem, ale to se nestalo. Co tedy Apple plánuje? Plánuje odstranit Google Maps z iPhone? Co myslíte?

.