Zavřít reklamu

Již to bude skoro rok, co Apple koupil společnost Placebase, což byl jeden z menších konkurentů Google Maps. Podle francouzského serveru Le Soleil koupil Apple další společnost s názvem Poly9.

Společnosti jako je například Apple kupuje podobné společnosti z důvodu najmutí nových talentovaných vývojářů a designerů, ale byla by velká náhoda, kdyby Apple v relativně krátké době koupil dvě společnosti a obě by se zabývaly právě mapami. Apple tedy definitivně připravuje nějaký produkt, kde bude práce s mapou velice důležitá. V Poly9 podle všech zpráv pracovali opravdu kvalitní lidé a Apple získal zajímavé posily do svého týmu. Produkt Poly9 byl nápadně podobný aplikaci Google Earth.

poly92

Apple již dříve sháněl člověka, který by dotáhl aplikaci mapy v iPhone „do dalšího levelu“. Podle tohoto inzerátu by Apple chtěl změnit způsob, jak lidé s mapami pracují. Před vydáním iOS 4 se spekulovalo o tom, že Google Maps mohou být nahrazeny právě Apple produktem, ale to se nestalo. Co tedy Apple plánuje? Plánuje odstranit Google Maps z iPhone? Co myslíte?

Zakladatel Apple magazínu Jablíčkář.cz, nyní píší články pouze na téma nejlepší aplikace pro iPhone, iPad a Mac OS na serveru AplikaceDne.cz a krátké novinky a postřehy naleznete i na mém Twitter účtu @janzdarsa.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    To snad ne, si myslim, ze goole maps neni mozne jen tak nahradit. Stale si myslim ze Apple = nejlepsi HW, Google = nejlepsi SW super by bylo, kdyby tito dva spolupracovali. ;)

    Já používam na kompu Google Earth a na iPhonu se naviguju Navigonem. Bral bych ale kdyby byla nějaká možnost to propojit. Prostě si v počítači naprogramovat svoje cesty a místa a pak to přenést při synchronizaci do iPhonu a jeho Navigona. Všechno dělat rovnou v tydlifounu je dost nepohodlný. Tuší někdo jestli to nějak jde, klidně i s jinym softem na počítači ?

celý text

Čtěte více.