Zavřít reklamu

Už je to téměř rok od chvíle, kdy Apple do své hudební streamovací služby Apple Music přidal možnost bezztrátového audia společně s prostorovým zvukem Dolby Atmos. Konkrétně se tak stalo začátkem června 2021, kdy jablíčkáři novinku s nadšením uvítali. Kvalita audia se totiž posunula o další stupeň výše. Navíc je čistě na každém, v jaké kvalitě chce hudbu poslouchat, což je z hlediska streamování na mobilních datech pochopitelné. V nastavení si tak můžeme nastavit, zdali při poslechu skrze mobilní data chceme bezztrátový formát vůbec využít. To samé pak platí i při připojení Wi-Fi.

Stahování hudby do zařízení

Samozřejmě stejná nastavení jsou k dispozici i pro stahování hudby do zařízení. Ačkoliv Apple sám v nastavení upozorňuje na velikost audio souborů v bezztrátové kvalitě, lidé si to častokrát neuvědomí a dostanou se kvůli tomu do ne tak docela příjemných situací. Osobně jsem na to doplatil i já. Nastavil jsem si, aby se hudba stahovala v Dolby Atmos a bezztrátové kvalitě. To by samo o sobě nebyl problém, jelikož rozsáhlou knihovnu v Apple Music nemám a dokázal bych ji s klidem pokrýt i s 64GB základním úložištěm. Na to už jsem ale nepomyslel při přidání Dolby Atmos playlistu, který se tím pádem začal automaticky stahovat. Netrvalo tedy dlouho, dokud jsem se sám nesetkal s hláškou, že v iPhonu není dostatek místa, kvůli čemuž se mi odložila řada aplikací. Hudba totiž zabírala přes 30 GB.

iPhone Apple Music fb náhled
Apple Music v praxi

Na stejný problém narazila řada jablíčkářů, aniž by si jej vůbec uvědomovala. Pokud tedy používáte hudební streamovací platformu Apple Music, pohrávali jste si s nastavením a nyní vás trápí hlášky o plném úložišti, přesvědčte se o tom, zdali právě v tomto ohledu není problém. Již v nastavení iPhonu systém upozorňuje na jednu důležitost. Zatímco do 10 GB místa se v normálním případě (vysoká kvalita) vleze 3 tisíce skladeb, v případě bezztrátového vysokého rozlišení se jedná už jen o 200 skladeb. Teoreticky tak stačí poměrně málo, obzvláště v případě, kdy máte iPhone s pouze 64GB úložištěm.

.