Zavřít reklamu

Apple údajně pracuje na proprietárním vysoce věrném zvukovém formátu, který umožní jeho AirPodům bezztrátový stream z Apple Music. Tvrdí to alespoň poměrně úspěšný leaker Jon Prosser, jehož úspěšnost je v různých předpovědích téměř 80%. A úplně by nebyl důvod mu nevěřit, protože sám Apple uvádí, že jeho AirPody neumožňují bezztrátový poslech v „současné době“. A co to znamená? Že by se to mohlo změnit.

AirPody, AirPody Pro a AirPody Max používají pro streamování zvuku skrze Bluetooth ztrátový formát AAC a nemají žádnou možnost, jak streamovat bezztrátové soubory ALAC nebo FLAC (ani v případě propojení sluchátek AirPods Max skrze kabel). Jon Prosser uvádí, že Apple nový zvukový formát pro lepší stream bezztrátové hudby odhalí někdy v budoucnu. I když termín blíže nespecifikuje, minimálně jeden by se nabízel.

Apple možná zavádí nový trend 

Opačný postup strategie, tedy nejdříve představit službu pro třetí strany a až poté svůj produkt z ní těžící, udělal už s AirTagem. Tato situace by tedy mohla být podobná, přičemž ho poté nebude moci jeho konkurence nařknout z nekalé soutěže. Protože AirPody nemají Wi-Fi, nelze použít technologii AirPlay 2. Jedinou možností, jak stávající modely vylepšit, je implementováním nového vysoce věrného formátu podporující Bluetooth 5.0. Pokud tedy něco podobného Apple skutečně chystá, tak nám to pravděpodobně ukáže už na WWDC, které začíná na začátku června.

 

Nyní se tedy otevírají další dveře pro další spekulace. I když je WWDC čistě softwarová záležitost, s novým formátem by zde mohl Apple představit i nová sluchátka, to samozřejmě AirPody 3. generace. Vzhledem k tomu, že s Apple Music HiFi společnost zmínila, že tato funkce přijde v červnu spolu s iOS 14.6, iPadOS 14.6, tvOS 14.6 a macOS 11.4, přímo by se nabízelo, aby tak bylo právě po WWDC a právě po představení zmíněných novinek. Ať tak či onak, dozvíme se to už 7. června. 

.