Zavřít reklamu

Apple v květnu oznámil, že v rámci své hudbu streamující služby začne podporovat kvalitu zvuku v Dolby Atmos a bezztrátovém formátu, a to v červnu letošního roku. Své slovo dodržel, protože nejvyšší možná kvalita poslechu hudby je skrze Apple Music dostupná již od 7. června. Zde najdete případné otázky a odpovědi na vše, co se kolem Apple Music Lossless točí.

 • Kolik to stojí? Bezztrátová kvalita poslechu je dostupná v rámci standardního předplatného Apple Music, tedy 69 Kč pro studenty, 149 Kč pro jednotlivce, 229 Kč pro rodinu. 
 • Co k přehrávání potřebuji? Zařízení s nainstalovanými operačními systémy iOS 14.6, iPadOS 14.6, macOS 11.4, tvOS 14.6 a novější. 
 • Která sluchátka jsou s bezztrátovou kvalitou poslechu kompatibilní? Žádná Bluetooth sluchátka Applu neumožňují stream bezztrátové kvality zvuku. Tato technologie to totiž jednoduše neumožňuje. AirPody Max poskytují jen „výjimečnou kvalitu zvuku“, vzhledem k analogově-digitální konverzi v kabelu však nebude přehrávání zcela bezztrátové. 
 • Která sluchátka jsou s kompatibilní alespoň s Dolby Atmos? Apple říká, že Dolby Atmos je podporován zařízeními iPhone, iPad, Mac a Apple TV v propojení se sluchátky s čipy W1 a H1. To zahrnuje AirPods, AirPods Pro, AirPods Max, BeatsX, Beats Solo3 Wireless, Beats Studio3, Powerbeats3 Wireless, Beats Flex, Powerbeats Pro a Beats Solo Pro. 
 • Uslyším kvalitu hudby i bez řádných sluchátek? Ne, také proto pro své AirPody nabízí Apple alespoň malou náhražku v podobě Dolby Atmos. Chcete-li si bezztrátovou kvalitu hudby vychutnat naplno, musíte zainvestovat do patřičných sluchátek s možností propojení se zařízením kabelem.
 • Jak aktivovat Apple Music Lossless? S nainstalovaným iOS 14.6 přejděte do Nastavení a vyberte nabídku Hudba. Zde uvidíte nabídku kvality zvuku a v ní už si jen vyberete tu požadovanou. Jak na iPhone v Apple Music nastavit, najít a přehrát skladby s prostorovým zvukem Dolby Atmos vás podrobně informujeme v samostatném článku.
 • Kolik skladeb je v rámci bezztrátového poslechu v Apple Music k dispozici? Podle Applu to bylo při spuštění funkce rovných 20 milionů, přičemž do konce roku by jich mělo být k dispozici celých 75 milionů. 
 • Kolik dat bezztrátová kvalita poslechu „žere“? Hodně! 10 GB prostoru by mohlo uložit přibližně 3 000 skladeb ve vysoce kvalitním AAC formátu, 1 000 skladeb v Lossless a 200 skladeb v Hi-Res Lossless. Při streamu pak 3m skladba ve vysoké 256kbps kvalitě spotřebuje 6 MB, v bezztrátovém 24bit/48kHz formátu to je 36 MB, a při Hi-Res Lossless 24bit/192kHz kvalitě 145 MB. 
 • Podporuje Apple Music Lossless reproduktor HomePod? Ne, ani HomePod ani HomePod mini. Oba nicméně umí stream hudby v Dolby Atmos. Stránky podpory Applu však říkají, že by oba produkty měly v budoucnu obdržet aktualizaci systému, která jim to umožní. Jestli pro to Apple vymyslí unikátní kodek, nebo na to půjde zcela jinak, však zatím známo není
Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  HomePod spárovaný s Apple TV lossless prehráva už teraz (verzia 14.6). Update bude zjavne riešiť len streamovanie lossless samostatným HomePodom a Homepodmi mini, ktoré momentálne s Apple TV spárovať nejdú. Zrejme kvôli ukončeniu výroby “veľkého” HomePodu Apple túto informáciu nekomunikuje.

celý text

Čtěte více.