Zavřít reklamu

Když loni Apple uvedl nový MacBook Air, kritici mu vytýkali několik věcí. V první řadě šlo o cenu, která je vyšší, než mnoho lidí očekávalo. Jiní argumentovali relativně nízkým výkonem. Velkou porci kritiky schytal také displej, zejména úroveň jeho podsvícení, která skutečně nebyla srovnatelná s ostatními MacBooky v nabídce. To se nyní změnilo.

Když se podíváte do recenzí na MacBooky Air, který vycházely krátce po vydání novinky, téměř všude se hovoří o relativně tmavém displeji, který svou světelností rozhodně nedosahuje kvalit displejů u MacBooků Pro nebo 12″ MacBooků. Dle oficiálních specifikací měl displej nového Airu maximální jas 300 nitů. Tato hodnota se však nyní, takřka přes noc, změnila.

MacBook Air 2018:

Pokud se podíváte do oficiálních specifikací MacBooku Air nyní, v záložce displeje nově svítí (sic!) hodnota 400 nitů. Tato změna je zatím dostupná jen na anglické mutaci webu apple.com. Český Apple.cz uvádí stále 300 nitů. Níže se můžete podívat na porovnání displejů mezi starým MacBookem Air a tím novým. Informace pochází z Apple.com

K úpravě maximálního jasu mělo v praxi dojít společně s příchodem macOS 10.14.4. Pokud tedy nový MacBook Air máte a stejně tak máte staženou nejnovější verzi operačního systému macOS, měli byste být schopni displej rozjasnit více, než to bylo dříve možné. V praxi tak padá jeden z největších nedostatků loňských Airů. Změna přichází vhod zejména s blížícím se slunečným počasím, kdy budou uživatelé za každý stupínek jasu displeje navíc vděční.

MacBook Air display nits

Zdroj: Reddit

Velký fanoušek Applu a technologií obecně. Ať už jde o počítače, konzole, audio, video a všechno ostatní, co se kolem toho motá.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.