Zavřít reklamu

Apple Pay přichází do Německa. Vstup platební služby na německý trh dnes ráno oznámily tamní bankovní instituce, ke kterým se později přidal i samotný Apple. Společnost už na svých oficiálních stránkách zpřístupnila konkrétní sekci, kde informuje o podpoře Apple Pay ze strany německých bank i obchodů, jež by měla dorazit velice brzy.

Německo se tak po Polsku stává druhou sousední zemí České republiky, která platební službu od Applu podporuje. Plány ohledně spuštění Apple Pay na německém trhu poprvé oznámil Tim Cook v červenci během oznamování finanční výsledků s tím, že vstup služby lze očekávat ke konci tohoto roku.

Platit iPhonem a Apple Watch budou moct klienti hned několika německých bank včetně Bunq, HVB, Edenred, Fidor Bank či Hanseatic Bank. Na seznamu nechybí ani oblíbený boon., jenž umožňuje zřízení virtuální debetní karty z pohodlí domova a stal se oblíbený také pro české uživatele, kteří si chtěli Apple Pay přednostně vyzkoušet. Podporovaní jsou i nejrozšířenější vydavatelé karet jako Visa, Mastercard, Maestro nebo American Express.

Němci budou moct platit s Apple Pay nejenom v kamenných prodejnách, ale také v aplikacích a e-shopech. Řadí se mezi ně například Zara, Adidas, Booking, Flixbus a mnoho dalších. Bezkontaktní platby v obchodech pak bude možné využít v podstatě kdekoli, kde disponují podporovaným platebním terminálem.

Dobrá zpráva pro Česko

Vstup Apple Pay na německý trh je pro Česko jedině pozitivní. Nejenom, že se služba rozšiřuje směrem k nám, ale především to značí, že by u nás měla být už brzy dostupná. Podle nedávných informací se totiž Apple soustředil právě na příchod do Německa a odložil tak podporu služby na tuzemském trhu. Nyní by se však kalifornská společnost již měla soustředit na české banky, které Apple Pay intenzivně testují a mají dostat zelenou již začátkem příštího roku, konkrétně na přelomu ledna a února.

Apple Pay nemecko
.