Zavřít reklamu
iWant

Apple obdarovává uživatele, kterým aktualizace znefunkčnila Apple Watch. Jako kompenzaci jim rozdává řemínky i AirPods

iWant

Koncem minulého měsíce vydal Apple watchOS 5.1. Aktualizace však některým majitelům Apple Watch způsobila problémy, jelikož jim hodinky proměnila v nepoužitelná zařízení. Přestože řešení ze stranu Applu v podobě opravného updatu watchOS 5.1.1 přišlo relativně rychle, i tak značná část uživatelů o své hodinky na pár dní hodin či dní přišla, než jim Apple provedl potřebný servis, případně zajistil nový kus. I proto nyní kalifornská společnost nabízí vybraným uživatelům kompenzaci.

Vzhledem k tomu, že Apple Watch není možné fyzicky připojit k počítači, museli majitelé poškozených kousků odeslat své hodinky přímo do Applu – ať už k výměně, nebo k opravě. Oddělení zákaznické podpory Applu bylo doslova zaplaveno telefonáty majitelů nefunkčních Apple Watch, přičemž ne každému se při řešení problému podařilo dosáhnout uspokojivého výsledku.

Aby Apple vynahradil zákazníkům způsobené nepohodlí, začal jim jako dárek nabízet bezplatné příslušenství. Oficiální oznámení o tomto kroku zatím cupertinská společnost nevydala, o zkušenost s kompenzací se ale velice rychle podělili uživatelé na diskuzním fóru Reddit. Ti prozradili, že jim Apple umožnil vybrat si dárek jako omluvu za nepohodlí, které museli s nefunkčními hodinkami zakusit. Podle vyjádření uživatelů nabízí Apple poškozeným uživatelům poměrně nákladný článkový tah, jiní zase obdrželi AirPods nebo některý z řemínků pro Apple Watch.

Majitelé poškozených Apple Watch by měli v každém případě kontaktovat zákaznickou podporu společnosti Apple. V případě, že jsou jejich hodinky kryty službou Apple Care, mají tito zákazníci nárok na výměnu do druhého dne.