Zavřít reklamu

Chytré hodinky od Applu vypadají jednoduše skvěle. Zamysleli jste se ale někdy nad tím, zda jsou na tom skvěle také po stránce čistoty? Hodinky nosíme na zápěstí většinou celý den – cestujeme s nimi, cvičíme, chodíme do obchodu. V průběhu těchto činností stihnou naše Apple Watch pochytat velkou spoustu okem neviditelných nečistot. V dnešním článku vám navrhneme pět způsobů, které vám zaručí čistotu vašich Apple Watch.

Nebojte se vody

Jednou z největších výhod Apple Watch je jejich vodědolnost. Díky ní můžete část očisty odbýt ve chvíli, kdy si umýváte ruce. Jednoduše nechte proud vody z kohoutku chvíli dopadat ze všech stran i na vaše hodinky – jen se ale vyvarujte použití mýdla či saponátu. Po umytí hodinky lehce vysušte, přejetím prstu směrem ze spodní části displeje nahoru aktivujte Ovládací centrum a klepněte na ikonku kapky. Poté začněte otáčet digitální korunkou hodinek – tímto způsobem z nich vytlačíte přebytečnou vodu.

Do všech rohů

Nečistota se na vašich Apple Watch často zachytává nikoliv na displeji, ale na místech, kde dochází ke styku hodinek s kůží, případně na hůře přístupných místech. Proto byste minimálně jednou denně měli Apple Watch sundat ze zápěstí a lehce je ze všech stran otřít. Pokud vidíte větší nečistoty nebo třeba mastné skvrny, naneste na hladký bavlněný hadřík vhodný čisticí prostředek a opatrně jím hodinky ze všech stran očistěte.

Spoje řemínků

Možná vás překvapí, jak velké množství nečistot se dokáže zachytit v místech, kam připevňujete řemínky svých Apple Watch. Měli byste tedy pravidelně věnovat pozornost i těmto místům. Sejměte řemínek ze svých Apple Watch a štětečkem nebo tyčinkou na čištění uší opatrně vyčistěte místa, kam zapadá okraj řemínku. Můžete použít také dezinfekci – Apple pro tyto účely doporučuje 70% roztok izopropylalkoholu. Využít můžete také čistící sprej PanzerGlass Spray Twice a Day.

PanzerGlass Spray Twice a Day koupíte zde

Čištění řemínků

Důkladnou očistu si čas od času zaslouží i řemínky vašich Apple Watch. Vždy záleží na tom, z jakého materiálu jsou vyrobené. Asi nejjednodušší je čištění silikonových řemínků, které můžete umýt proudem vody, případně otřít hadříkem s čisticím prostředkem. Textilní řemínky můžete zase bez obav přihodit do pračky k vašemu oblečení – jen je pro jistotu umístěte do speciálních sáčků (případně je zavažte do čisté ponožky), aby při praní nedošlo k zachycení suchých zipů na oblečení. Kožené řemínky můžete otřít speciálními ubrousky, určenými na čištění kůže a koženky, a pokud chcete dopřát opravdu luxusní péči svým kovovým řemínkům, můžete jim pořídit ultrazvukovou čističku, která si dovede poradit například také s vaším rodinným stříbrem, šperky a bižuterií.

Vybavte se na čištění

Pokud si chcete s hygienou vašich Apple Watch opravdu důkladně pohrát, jistě uvítáte seznam věcí, které můžete využít pro čištění. K odstranění silnějších nečistot můžete použít nejen zmíněný navlhčený hadřík, ale například také štěteček nebo třeba ultra měkký jednosvazkový (čistý) kartáček na zuby. Pro odstranění nečistot z hůře přístupných míst lze opatrně a bez velkého tlaku použít plastové nebo dřevěné párátko – jen si dejte pozor na úlomky. Nebojte se používat dezinfekci – na místech, kde se vaše hodinky stýkají s kůží, se mohou snadno množit bakterie, které dovedou na pokožce napáchat nepříjemnou neplechu. Čas od času byste měli vydezinfikovat minimálně zadní část svých Apple Watch a zadní část řemínků, pokud to materiál umožňuje – vaše kůže vám poděkuje.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.