Zavřít reklamu

Dnešní datum, tedy 10. listopadu 2020, se už navždy zapíše do historie, tedy alespoň do té jablečné. Právě dnes se totiž koná již třetí letošní podzimní Apple Event, na kterém se prakticky jistě dočkáme představení nových počítačů s procesory Apple Silicon. To, že Apple na svých vlastních procesorech pracuje, prosakovalo již několik let nazpátek. Letos v červnu, na vývojářské konferenci WWDC20, pak kalifornský gigant příchod Apple Silicon potvrdil a slíbil, že na první Macy s těmito procesory se můžeme těšit už na konci letošního roku. Konec letošního roku je tady, společně s poslední letošní konferencí – pokud tedy Apple splní slib, tak se již dnes večer prvních zařízení s Apple Silicon procesory doopravdy dočkáme. Nasvědčuje tomu také fakt, že jablečná společnost před několika minutami vypnula svůj Apple Online Store.

apple online store vypnutý září 2020
Zdroj: Apple.com

Většině příznivcům to bohužel moc nedochází, každopádně právě dnes proběhne nejdůležitější konference za posledních několik let. V jablečných počítačích se totiž postupně přestanou nacházet procesory Intel, které nahradí právě vlastní procesory Apple Silicon. Celý tento přechod na Apple Silicon by měl být u všech jablečných počítačů dokončen do dvou let. Nutno podotknout, že taková změna se naposledy odehrála před 14 lety, tedy v roce 2006, kdy Apple přešel z procesorů PowerPC právě na Intel. Pokud se nyní rozhodnete na stránky Apple Online Store přejít, tak se vám namísto obchodu jako takového objeví obrazovka, na které stojí Budeme zpátky co nevidět. Právě Apple Store aktualizujeme. Přijď se brzo podívat.

Jablečná společnost takto Apple Online Store vypíná tradičně vždy několik hodin před samotnou konferencí. Chcete-li být součástí představení nových produktů, tak stačí přejít na tento článek, ve kterém se nachází jak živý přenos, tak živý přepis v češtině. Dnešní Apple Event začíná již dnes, tedy 10. listopadu 2020, v 19:00 našeho času. Od té doby se budou na našem magazínu objevovat také články, které vás budou o novinkách informovat. Určitě tedy dnešní Apple Event sledujte společně s Jablíčkářem!

Apple oznámil, kdy představí první Macy s procesory Apple Silicon
Zdroj: Apple

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více