Zavřít reklamu

V tomto týdnu jsme se dočkali představení nové generace jablečných telefonů s označením iPhone 13. Konkrétně se jedná o čtveřici nových modelů, které po stránce designu sice moc změn nepřinesly, s výjimkou menšího horního výřezu, avšak přesto mají co nabídnout. Lehká změna každopádně přišla v případě samotného balení, kterou Apple prezentuje jako více ekologickou. Došlo totiž k odstranění plastové fólie, která drží celou krabičku.

Představení iPhone 13:

Tato změna samozřejmě přirozeně vybízí k nejrůznějším dotazům. Jak Apple bez této fólie zajistí, že se neoddělí víko balení od krabičky. Netrvalo to dlouho a dočkali jsme se i odpovědi. Tu tentokrát poskytl známý leaker vystupující pod přezdívkou DuanRui na svém Twitteru. Cupertinský gigant tentokrát vsadil na proužek z tvrdého papíru, který je přilepen k oběma částem a drží je pohromadě. Pro snadné otevření lze papírek samozřejmě lehce odtrhnout, což lze vidět i na níže přiložené fotografii. Tímto způsobem lze navíc rovnou vidět, zdali byl daný kus před prodejem otevřen, anebo se do rukou zákazníka dostal v nezměněné podobě až z čínské továrny.

DuanRui balení od iPhone 13
Zdroj: twitter.com

Podle oficiálních informací se Apple pro tuto změnu rozhodl z prostého důvodu – kvůli ekologii a důrazu na životní prostředí. Samozřejmě se na internetu objevují i názory, že se takto stalo spíše kvůli snížení nákladů. Zdali platí první, či druhá možnost, je samozřejmě nejasné. Pravda totiž může být i někde uprostřed.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více