Zavřít reklamu

Pokud platíte skrze Apple Pay často a různé věci, dříve či později narazíte na to, že budete chtít/potřebovat něco vrátit/reklamovat. Pokladní může ke zpracování refundace použít číslo účtu zařízení. Jak jej ale zjistit a co vlastně dělat, pokud chcete vrátit zboží placené za pomoci služby Apple Pay?

Co dělat, pokud chcete vrátit zboží

Zjištění čísla účtu zařízení na iPhonu nebo iPadu: 

  • Otevřete aplikaci Nastavení. 
  • Přejděte dolů na položku Wallet a Apple Pay. 
  • Klepněte na kartu. 

Na Apple Watch: 

  • Otevřete na iPhonu aplikaci Apple Watch. 
  • Přejděte na kartu Moje hodinky a klepněte na Wallet a Apple Pay. 
  • Klepněte na požadovanou kartu. 

Pokud pokladní potřebuje údaje o vaší kartě: 

  • Na zařízení, které jste použili k nákupu zboží, vyberte kartu, kterou chcete použít k refundaci v Apple Pay. 
  • Dejte iPhone do blízkosti čtečky a proveďte autorizaci. 
  • Pokud chcete použít Apple Watch, stiskněte dvakrát boční tlačítko a podržte displej ve vzdálenosti několika centimetrů od bezkontaktní čtečky. 

U zboží, které jste zakoupili pomocí Apple Pay s kartou Suica nebo PASMO, vraťte zboží na stejném terminálu, kde jste uskutečnili nákup. Teprve potom můžete použít Apple Pay k dalšímu nákupu s kartou Suica nebo PASMO.

Při používání Apple Pay byste neměli být nijak omezováni ani limitováni, proto se nenechte žádným způsobem odbýt jakýmikoli argumenty o nemožnosti případné refundace. 

Potřebujete-li provést kontrolu svých nedávných transakcí, stačí vám na iPhonu otevřít aplikaci Wallet, klepnout na kartu, u které chcete transakce zkontrolovat. Klepnutím na transakci zobrazíte její podrobnosti. V závislosti na konkrétní bance nebo vydavateli karty se můžou zobrazovat jenom transakce provedené z příslušného zařízení. Můžou se tu taky zobrazovat všechny transakce provedené z účtu vaší kreditní, debetní nebo předplacené karty, včetně všech zařízení s Apple Pay a fyzické karty.

Je dobré mít ale také na paměti, že sám Applu uvádí, že některé banky nebo někteří vydavatelé karet uvádí pro Wallet jenom počáteční autorizační částky, které se můžou lišit od konečné částky transakce. Na místech, jako jsou restaurace, čerpací stanice, hotely a půjčovny automobilů, se mohou částky transakcí v aplikaci Wallet od částek na výpisu lišit. Údaje konečných transakcí si vždycky zkontrolujte na bankovním výpisu nebo výpisu vydavatele karty.

.