Zavřít reklamu

Zahraniční server Loup Ventures přišel s jejich roční analýzou fungování Apple Pay a zveřejnil poměrně zajímavé výsledky. Na základě celosvětových dat se ukázalo, že růst této platební služby rozhodně není pomalý a pokud se stejný trend udrží ještě alespoň dva až tři roky, službě se podaří etablovat na celosvětovém trhu. To by byla dobrá zpráva i pro nás, neboť i zde netrpělivě čekáme na moment, kdy se začne o nasazení Apple Pay mluvit i v České republice. Počet okolních zemí, kde tato platební služba ještě oficiálně nefunguje, se rok od roku snižuje…

Zpátky však k analýze Loup Ventures. Dle jejich dat v loňském roce službu Apple Pay používalo 127 milionů uživatelů po celém světě. Rok předtím toto číslo atakovalo hranici 62 milionů, meziroční nárůst je tedy o více než 100%. Pokud vezmeme v potaz fakt, že se na světě nachází necelých 800 milionů aktivních iPhonů, Apple Pay tak používá 16% jejich uživatelů. Z těchto 16% tvoří 5% uživatelé z USA a 11% ze zbytku světa. Pokud převedeme procenta na konkrétní počty uživatelů, v USA službu aktivně používá 38 milionů lidí, ve zbytku světa pak 89 milionů.

S rostoucím počtem aktivních uživatelů roste také síť bankovních institucí, které tuto platební metodu podporují. V současné době by se mělo jednat o více než 2 700 bank a jiných finančních společností. Tento počet se od předchozího roku zvedl o 41%. Velmi důležitý údaj se týká také neustále se zvyšující podpory ze strany obchodníků. Ta je pro úspěch celé platformy kritická a jak se zdá, obchodníci nemají s přijímáním této platební metody sebemenší problém.

V USA a západní Evropě je tak Apple Pay relativně běžnou službou. Ke konci loňského roku se objevily informace o tom, že se služba letos dočká oficiálního spuštění i v Polsku. My se můžeme jen domnívat, zda-li se něco podobného neplánuje v nejbližší době i u nás. V sousedním Německu Apple Pay také stále není, v tomto případě je to navíc poměrně překvapivé, vzhledem k postavení a velikosti tamního trhu. Třeba se nějakých informací dočkáme letos. Apple Pay funguje od roku 2014 a v současné době je k dispozici ve dvaadvaceti zemích po celém světě.

Zdroj: Macrumors

Velký fanoušek Applu a technologií obecně. Ať už jde o počítače, konzole, audio, video a všechno ostatní, co se kolem toho motá.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Čtyři roky po vydání ho v evropě nemá skoro žádná země.. to mi jako obrovská rychlost vážně nepřijde.

  Dovolil bych si nesouhlasit. Pocet potencionalnich uzivatelu pri 100% penetraci (samozrejmee nerealne), ale pro predstavu:

  Velka Britanie – 65,6 milionu obyvatel
  Svycarsko – 8,4 milionu obyvatel
  Francie – 66,9 milionu obyvatel
  Rusko – 144,3 milionu obyvatel
  Spanelsko – 49 milionu obyvatel
  Irsko – 4,8 milionu obyvatel
  Italie – 60,6 milionu obyvatel
  Dansko – 5,7 milionu obyvatel
  Finsko – 5,5 milionu obyvatel
  Svedsko – 9,9 milionu obyvatel

  Pri celkovem poctu obyvatel v Evrope, ktery je 742,25 milionu obyvatel je sluzba dostupna pro 420,7 milionu obyvatel, coz cini 56,7% vsech obyvatel v Evrope.

  To mi neprijde uplne jako skoro zadna zeme a pri srovnani s potencialnim poctem obyvatel pokulhava Vase tvrzeni jeste vice. Za 4 roky fungovani sluzby je to docela slusny progres.

celý text

Čtěte více.