Zavřít reklamu
iWant

Apple Pay míří do Polska, společnost Apple údajně kontaktovala tamní bankovní instituce

iWant

V letošním roce jsme byli svědky hned několika rozšiřovacích vln platební služby Apple Pay. Ta je v současné době dostupná ve třiadvaceti zemích z celého světa a na příští rok jsou naplánovány další státy, které by se měly do této sítě připojit. Dlouhou dobu se spekuluje o tom, že Apple Pay zavítá do sousedního Polska a právě polská média dnes přišla s informací o tom, že Apple kontaktovat několik tamních bankovních institucí s nabídkou spolupráce na tomto bezkontaktním platebním systému.

Polský server cashless.pl přišel s novou informací, že na základě zpráv z několika na sobě nezávislých zdrojů je možné potvrdit, že v současné době probíhá jednání o nasazení Apple Pay v Polsku. Společnost Apple prý oslovila všechny velké bankovní instituce v zemi. Některé jejich nabídku odmítly, jiné na komunikaci navázaly a v současné době je vše ve fázi jednání, kdy se řeší především ceny za poskytované služby (poplatky apod.). Do této fáze se dle polských zdrojů dostalo pět bankovních institucí, mezi které patří Alior, BZ WBK a mBank.

Apple údajně polské bankovní instituce kontaktoval někdy na počátku prosince s žádostí, zdali by byly ochotné poskytnout podporu pro Apple Pay svým zákazníkům. Pokud vše půjde hladce, ostrý provoz by měl začít ještě během první poloviny příštího roku. Co se infrastruktury týče, vše potřebné je údajně na místě a připraveno k okamžitému spuštění služby. Jediné na co se tedy čeká, je vyjednání podmínek mezi Applem a jednotlivými bankovními institucemi.

Rozšířenost Apple Pay ve světe (data k 14. 12. 2017, Wikipedia):

Pokud se Apple Pay v Polsku objeví (s čímž si jsou zahraniční média v podstatě jistá), bude se jednat o prvního našeho souseda, kde bude tato platební služba Applu fungovat. V Německu ani Rakousku zatím dostupná není (k obrovské nelibosti místních Apple uživatelů). O České Republice a Slovensku se zatím vůbec nemluví. Co se ČR týče, mnoho zainteresovaných osob se v minulosti vyjádřilo ve smyslu, že je zde veškerá potřebná infrastruktura k dispozici a platební síť NFC terminálů je zde také velmi rozšířená. Člověk by se tedy mohl ptát, na co Apple ještě čeká…

Zdroj: Macrumors