Zavřít reklamu

Apple sice začal tento týden prodávat svůj očekávaný iPad Pro, který nabízí 12,9palcový displej, obří výkon a zcela nové možnosti využití, nicméně na začátku bude mnoha lidem chybět zásadní část z celé zkušenosti – příslušenství Apple Pencil a Smart Keyboard totiž Apple nestíhá dodávat.

Ve středu bylo možné objednat iPad Pro i v českém Apple Online Storu a k prvním zákazníkům se dostal už včera. K dispozici byly všechny modely ve všech barvách, pohybující se od 25 do 34 tisíc korun.

Co však v Apple Online Storu (a nejen tom českém) dostupné vůbec nebylo, bylo příslušenství. Speciální tužka Apple Pencil hlásí, že bude k dispozici za 4–5 týdnů, klávesnici Smart Keyboard pro jistotu Apple v českém obchodě ještě vůbec nevystavil. V zahraničí je ale i její dodání nejdříve za měsíc.

Přitom právě oba produkty jsou důležitými doplňky a mají z iPadu Pro dělat ještě lepší produkt. Díky Apple Pencil využijí velký displej různí kreativci a za pomoci Smart Keyboard zase bude snadné psát na iPadu Pro delší texty. Ačkoliv ale Apple tužku i klávesnici významně propagoval, k zákazníkům se dostanou nejdříve za několik týdnů.

Apple již potvrdil, že má skutečně omezené zásoby, ale snaží se dělat všechno pro to, aby dokázal poptávku ukojit. Můžeme jen doufat, že zmíněných čtyři až pět týdnů je konzervativnější odhad a Apple dokáže Pencil a Smart Keyboard dostat k zákazníkům dříve.

Na nedostatku zásob nicméně mohou vydělat výrobci třetích stran, kteří již představili několik klávesnic pro iPad Pro. Bez tužky a klávesnice totiž bude pro mnohé iPad Pro jen velkým iPadem bez přidané hodnoty.

Kdo si plánuje jeden či druhý produkt pořídit, měl by ho určitě co nejrychleji objednat, aby měl jistotu, že se k němu dostane alespoň před Vánoci. Apple Pencil stojí v České republice 2 990 korun. Cena Smart Keyboard zatím není známá, ale počítáme s částkou převyšující pět tisíc korun.

Šéfredaktor Jablíčkář.cz a uživatel jablečných produktů všeho druhu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    dival jsem se na MS tuzku k tomu jejich tabletonotasu a divam se na pencil .. je to ralativne podobna vez, akorat ze z MS produktu mam pocit ze je to pro inzenyry a u Applu je to pro designery.. je to tvarem. Apple je stihlej a vypada prirozene jako klasicka tuzka a u MS je to rozbustni kus materialu s malym hrotem …takove trochu neohrabane ale dokazu si predstavit ze prave technickym lidem se to bude libit. Uz se na iPad Pro tesim ..ale fakt jedine s Pencil..jinak je to vazne (jak spravne napsal autor clanku) jen dalsi ipad akorat prerostlej :)

    Už je to trapný, uvedou něco na trh a hle, není toho dostatek, „plno objednávek, velký prodeje“…dlouhá čekací doba. Jednou dvakrát OK, teď už dělají z lidí akorát blbce…

celý text

Čtěte více.