Zavřít reklamu

Co z iPadu Pro udělá opravdu produktivní zařízení, jsou dva zbrusu nové kousky příslušenství. První z nich je určen pro kreativní jedince a designéry, druhý pro pisálky nebo milovníky tabulek.

Apple Pencil

Ačkoli Steve Jobs tvrdil, že pokud u zařízení uvidíme stylus, jeho vývojový tým to „zvoral“. Nicméně Apple Pencil neslouží k ovládání iPadu Pro (i když i to samozřejmě můžete), ale pro kreslení, skicování a poznámkování. Na tyto úkony tlusté konečky prstů jednoduše nejsou uzpůsobeny a kdo někdy zkoušel na iPadu něco namalovat, ví, že to nebylo to pravé ořechové. To se však má změnit.

Apple Pencil má mít vlastnosti opravdové tužky. Na táhnutí má reagovat s okamžitou odezvou, přesně jako byste od tužky očekávali. Zatlačíte více, linka dostane větší tloušťku. Zmenšíte úhel mezi Pencil a displejem, linka opět ztloustne a zároveň zesvětlí, jako když vybarvujete pastelkou větší plochu.

Pod vrškem je ukryt Lightning konektor, kterým je možné Pencil nabíjet. Možná si říkáte, jak ji nabiju, když zrovna nabíjím iPad? Pouhých 15 sekund nabíjení však stačí na to, aby baterie vydržela 30 minut. Na plné nabití (čas bohužel Apple neudává) pak výdrž vzroste až na 12 hodin. Apple Pencil bude stát 99 dolarů. V České republice můžeme očekávat cenu pohybující pod třítisícovou hranicí, ale oficiální cenu zatím neznáme.

[youtube id=“iicnVez5U7M“ width=“620″ height=“350″]


Smart Keyboard

Vezměte Smart Cover, přidejte do něj klávesnici z nového MacBooku a dostanete Smart Keyboard. Podobně jako Smart Cover, plní také Smart Keyboard více funkcí. Kromě použití jako klávesnice ji lze využít jako stojánek nebo jako kryt displeje iPadu.

Není pak žádným překvapením, že se připojuje pomocí Smart konektoru na levé straně iPadu Pro. S ostatními iPady kvůli tomuto konektoru nebude klávesnice kompatibilní. Vrchní vrstva je vyrobena z jemné tkaniny, plastové klávesy určitě nečekejte. Smart Keyboard bude k mání za 169 dolarů (v České republice očekáváme cenu kolem 5 tisíc korun). Případně Logitech již oznámil alternativu CREATE Keyboard Case.

.