Zavřít reklamu

Macy dnes těží především ze skvělé provázanosti hardwaru a softwaru. Lví podíl na tom nese přechod z procesorů Intel na vlastní řešení v podobě Apple Silicon, díky čemuž je zmiňovaná prováznost ještě o něco lepší. Ačkoliv z hlediska softwarové výbavy jsou na tom jablečné počítače nadprůměrně, tak i přesto se zde nabízí mnoho prostoru pro zlepšení. Mezi jablíčkáři se proto častokrát objevují nejrůznější náměty na vylepšení, mezi nimiž rezonuje například přidání dotykové obrazovky, vylepšení některých nativních aplikací, nebo třeba podpora Apple Pencil.

Apple Pencil na Macu

Teoreticky by podpora Apple Pencil pro Mac nemusela být vůbec na škodu, respektive tedy pro MacBooky. Z této vychytávky by mohli těžit především grafici a designéři, kteří se doteď spoléhají například na grafické tablety. Jenže přidat podporu takovýchto rozměrů není jen otázkou softwarové aktualizace – podobná změna by si vyžádala nějaký ten vývoj i finance. Změnit by se dle všeho musel samotný panel tak, aby dokázal reagovat na dotek. Prakticky bychom tak dostali MacBook s dotykovou obrazovkou, což jak všichni víme, je spíše nereálné. Apple se tomuto tématu věnoval a výsledkem testování bylo, že laptop s dotykovou obrazovkou není zrovna dvakrát příjemný pro používání.

Co to ale udělat trošku jinak? Kalifornský gigant by v tomto ohledu mohl vycházet z již zajetých grafických tabletů, které se mezi cílovou skupinou těší nemalé popularitě. Nabízejí totiž přesnost a výrazně zjednodušují danou práci. Když se nad tím navíc zamyslíme, Apple čistě teoreticky vším potřebným už disponuje – má totiž k dispozici jak Apple Pencil, tak i Trackpad, který by v tomto ohledu mohl posloužit jako základna. Obrovskou výhodou by určitě mohl být i force-touch, tedy technologie, díky které je trackpad schopen reagovat na přítlak.

MacBook Pro 16
Šlo by trackpad využít k těmto účelům?

Apple Pencil jakožto grafický tablet

Nyní je otázkou, jak moc velké změny by Apple musel učinit k tomu, aby svůj trackpad v kombinaci s Apple Pencil proměnil ve spolehlivý a praktický grafický tablet. Jak už jsme uvedli výše, na první pohled se může zdát, že vším potřebným již disponuje. Nic ale není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Jestli se někdy něčeho podobného dočkáme je ve hvězdách, avšak spíše se tato spekulace jeví jako nepravděpodobná. Prakticky žádný legitimní zdroj o tom totiž nikdy neinformoval.

.