iWant

Apple po roce opustil ředitel týmu, který měl na starost zdravotní záležitosti

iWant

Společnost Apple se v posledních několika letech výrazně soustředí na to, aby byly jejich produkty použitelné a užitečné ve zdravotnictví. Původně to začalo HealthKitem, jehož funkcionalita se (především v USA) neustále rozšiřuje. Další výrazný posun kupředu nastal s Apple Watch, kterým byl dokonce minulý týden schválen první oficiální zdravotnický doplněk, ve formě speciálního náramku, jež umožňuje měření EKG. Všechny tyto snahy ve zdravotnickém odvětví v Applu zprostředkovává tým, který od loňského roku vedl Anil Sethi (zakladatel služby Gliimpse). Ten však k dnešnímu dni Apple opouští.

Společnost Apple zakoupila start-up Gliimpse v roce 2016 a Sethi tak měl možnost, jakožto jeho zakladatel, přejít do společnosti také. Gliimpse byla služba, jejíž cíl bylo shromažďovat informace o pacientech na jednom místě tak, aby s nimi mohl pacient nakládat dle potřeby. Tato myšlenka se Applu zalíbila, neboť něco podobného měla společnost v plánu s HealthKitem.

Na podzim letošního roku Sethi z Applu odešel na dobu neurčitou, neboť se chtěl starat o svou vážně nemocnou sestru. Ta v září na následky nemoci zemřela a právě to zapříčinilo Sethiho odchod ze společnosti. Těsně před smrtí své sestry jí totiž slíbil, že zbytek svého života věnuje zlepšení úrovně léčby pacientů trpících rakovinou.

Plánuje tak rozjet další start-up, který se bude tomuto tématu věnovat. Na rozdíl od Gliimpse (a následného působení v Applu) se však chce na problematiku soustředit více do hloubky. To mu v Applu údajně chybělo. Dle jeho slov může Apple svou cestou pomoci více než miliardě lidí na této planete, udělá to však prostředky, které (dle něj) postrádají potřebnou hloubku. Jeho plánovaný projekt takto širokého populačního záběru nikdy nedosáhne, veškeré snahy však budou mnohem hlubšího charakteru. Doufá však, že se s aktivitami Applu ve zdravotnictví neloučí a že se snad někdy v budoucnu potkají, neboť to Apple s vývojem v tomto segmentu myslí vážně a jeho snahy v současném stavu rozhodně nekončí.

Zdroj: 9to5mac