Zavřít reklamu

Na vývoji a produkci nových jablečných produktů pracují tisíce lidí, kvůli čemuž je pochopitelně těžké veškeré informace do posledního detailu utajit. Vždy se totiž objeví nějaký ten leaker, který neznámým způsobem dokázal získat informace o případných novinkách. To pochopitelně Applu vadí. Z tohoto důvodu právnické firmy zastupující jablečnou společnost zaslaly dopisy nejrůznějším leakerům, ve kterých je varují a upozorňují, že jejich informace mohou uvádět zákazníky v omyl, zklamat je, případně poškodit výrobce příslušenství.

Nedávno sdílený render očekávaného iPadu mini 6. generace:

Podle informací z Vice Apple takto varuje neznámého čínského leakera, přičemž upozorňuje, že dává zmiňovaným výrobcům špatné rozměry nepředstavených produktů, čímž je značně poškozuje. V takovém případě dojde například k produkci tisíců krytů, které jsou ve finále nepoužitelné, případně nesednou správně na nový produkt. Jedno je tom však nesmírně zajímavé. Apple tímto neobvyklým způsobem přímo přiznává, že někteří výrobci se pouští do výroby příslušenství na základě úniků. Ačkoliv nejprve mohou být například uniklé rozměry správné, gigant z Cupertina je může i tak na poslední chvíli změnit, případně udělat nějaké minoritní designové změny, které se následně nepříznivě podepíšou na zmiňovaném příslušenství.

Apple Store FB
Zdroj: 9to5Mac

Informace o doposud nepředstavených produktech jsou obchodním tajemstvím Applu, kdežto například pro konkurenci mohou mít vysokou hodnotu. Apple zároveň upozorňuje, že nejrůznější úniky mohou zároveň zklamat i samotné uživatele. Především tedy v případech, kdy se pracuje na nějaké novince, která se ale ve finále do zařízení nedostane. Zatímco uživatel novinku očekává, tak bohužel se jí pak nedočká. Prozatím není úplně jisté, koho takto Apple kontaktoval. Aktuálně se hovoří, že dopis obdrželi leakeři Kang a Mr. White. Žádné bližší informace ale nejsou známy.

Poměrně nedávno navíc stejným způsobem Apple kontaktoval zmiňovaného leakera, který vystupuje pod přezdívkou Kang. Celá situace je každopádně nesmírně absurdní. Kang totiž nikdy nesdílel žádnou fotografii nezveřejněného produktu, pouze psal příspěvky, které lze ale vnímat spíše jako jeho názory. Na to ostře reagovala i jablečná komunita. Na první pohled je patrné, že si Apple chce došlápnout na leakery z Číny, jelikož na západě by se mu to pravděpodobně nepodařilo. Jak se celá situace bude vyvíjet nadále je prozatím samozřejmě nejasné.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více