Zavřít reklamu

Prakticky celý rok se mluví o příchodu nového 14″ a 16″ MacBooku Pro, který by se měl na první pohled pochlubit novým designem. Ten by se měl v hned několika směrech posunout hned o několik úrovní kupředu, kvůli čemuž mají prakticky všichni jablíčkáři vysoká očekávání a nemohou se dočkat samotného představení. To je mimochodem prakticky blíže, než jsme si původně mysleli. Apple totiž nyní zaregistroval v databázi Eurasijské hospodářské komise několik nových modelů, přičemž jednat by se mělo právě o zmiňovaný MacBook Pro a Apple Watch Series 7.

Render Apple Watch Series 7:

V případě Apple Watch přibylo šest nových identifikátorů, konkrétně tedy A2473, A2474, A2475, A2476, 2477 a 2478. S vysokou pravděpodobností se jedná o sedmou generaci s operačním systémem watchOS 8, která by kromě změny designu mohla také nabídnou tenčí rámečky a vylepšený displej. Zároveň se hovoří o menším čipu S7 a nových funkcích spojených se zdravím uživatele. Co se pak týče Maců, tak zde přibyly dva záznamy, respektive tedy identifikátory A2442 a A2485. Jednat by se mělo o 14″ a 16″ MacBook Pro, který by dle spekulací měl být představen koncem letošního roku.

Novinky „Pročka“ už jsou o něco zajímavější než v případě jablečných hodinek. Nový model totiž nabídne o poznání výkonnější čip s označením M1X/M2, který by měl drasticky zvýšit výkon. Vylepšení se dočká především grafický procesor. Zatímco čip M1 nabízí 8jádrový GPU, tak nyní bychom měli mít na výběr mezi 16jádrovou a 32jádrovou variantou. Podle informací z Bloombergu si polepší i CPU, který namísto 8 jader nabídne 10 jader, přičemž 8 z nich bude výkonných a 2 úsporná.

Render 16″ MacBooku Pro:

Zároveň by mělo dojít k odstranění dotykového Touch Baru, jenž bude nahrazen klasickými funkčními klávesami. Spousta zdrojů také hovoří o implementaci mini-LED displeje, díky čemuž by se značně zvýšila kvalita zobrazení obsahu.  Konkrétně se tak zvedne maximální jas i kontrast a podstatně lépe se bude vykreslovat černá barva (prakticky jako u OLED panelu). Aby toho nebylo málo, Apple ještě „oživí“ některé starší porty, které zmizely spolu s příchodem redesignu v roce 2016. Leakeři a analytici se shodují na čtečce SD karet, HDMI konektoru a MagSafe portu pro napájení.

Apple je samozřejmě povinen do databáze Eurasijské hospodářské komise registrovat všechny své produkty, čímž fanouškům dává nepřímo najevo, že je jejich představení doslova za rohem. Již dříve se v databázi objevily i identifikátory pro nový iPhone 13. Pokud nedojde k žádným závažnějším komplikacím, tak nové jablečné telefony by měly být spolu s Apple Watch Series 7 představeny již v září, zatímco na přepracovaný a o poznání svižnější MacBook Pro si pravděpodobně budeme muset počkat do října.

.