Zavřít reklamu

Profesionální Macy od Applu by se již brzy měly dočkat zbrusu nové funkce. Mělo by se jednat o nový režim s názvem „Pro Mode“, sloužící k dočasnému vylepšení rychlosti i výkonu počítače. Náznaky toho, že se tento režim připravuje, se poprvé objevily v betaverzi operačního systému macOS 10.15.3.

Režim se s největší pravděpodobností v blízké budoucnosti neobjeví na všech počítačích od Applu, ale pouze na strojích, určených primárně profesionálům – v této souvislosti je zmiňován nový šestnáctipalcový MacBook Pro. Režim „Pro Mode“ bude nejspíš fungovat ve spolupráci se systémem pro správu výkonu Macu, a umožní dočasně překročit vybraná omezení pro spotřebu energie nebo pro chlazení v zájmu zvýšeného výkonu počítače.

Vylepšení rychlosti a výkonu s sebou pochopitelně ponese jistou daň v podobě zvýšené hlučnosti nebo výrazně vyšší spotřeby baterie v případě využití u MacBooků. Režim „Pro Mode“ bude mít s velkou pravděpodobností vliv také na omezení rychlosti ventilátoru. Současné MacBooky Pro jsou vybavené mechanismy pro úsporu energie a optimalizaci životnosti baterie. Pokud ale uživatel upřednostní výkon a rychlost před úsporou, může přepnout na režim „Pro Mode“, čímž by u svého počítače mohl dosáhnout opravdu výrazného zlepšení, byť jen dočasného.

S režimem budou samozřejmě jistě spojená i určitá ochranná opatření, která by měla zabránit přehřátí a trvalému poškození počítače – podle redaktorů serveru iDropNews je pravděpodobné, že se režim po určité době zkrátka automaticky deaktivuje.

Zdroj: iDropNews

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více