Zavřít reklamu

Podobně jako v souhrnech spekulací z minulých týdnů bude také v tom dnešním řeč o letošních iPhonech, tentokrát ovšem v souvislosti, v jaké jsme ještě v této rubrice o iPhonech 14 nemluvili. Proslýchá se totiž, že v letošní nabídce jablečných smartphonů by se měl objevit jeden speciální model. Ve druhé části článku bude řeč o budoucích AirPodech, které by teoreticky mohly nabídnout zcela nový způsob ověření identity uživatele.

Nový způsob ověření identity u AirPods

V současné chvíli nabízí společnost Apple u vybraných zařízení možnost ověření identity uživatele buďto za pomoci otisku prstu, nebo skenování obličeje prostřednictvím funkce Face ID. V brzké budoucnosti bychom se ale možná mohli dočkat i ověřování prostřednictvím bezdrátových sluchátek AirPods. Jejich příští modely by mohly být vybavené speciálními biometrickými senzory, které by před získáním přístupu k citlivým datům, jako jsou třeba zprávy, ověřily identitu uživatele oskenováním tvaru vnitřku jeho ucha. K oskenování by mohlo docházet za pomoci ultrazvukového signálu. Možné zavedení nového způsobu ověření identity uživatele přes sluchátka naznačuje nově registrovaný patent, ve kterém je zmíněná technologie popisována. Stejně jako u všech podobných případů je ale potřeba také dodat, že samotná registrace patentu ještě zdaleka nezaručuje jeho budoucí realizaci.

iPhone 14 bez slotu pro SIM kartu

Dosavadní spekulace, týkající se letošních iPhonů, se zatím zaobíraly většinou jeho designem, případně otázkou umístění senzorů pro Face ID. V průběhu uplynulého týdne se ale objevila zajímavá zpráva, podle které bychom se teoreticky mohli dočkat příchodu speciálního modelu iPhonu 14, který by měl zcela postrádat tradiční fyzický slot na SIM kartu.

Server MacRumors s odvoláním na spolehlivé zdroje uvedl, že se operátoři ve Spojených státech začínají již nyní připravovat na zahájení prodeje „e-SIM only“ smartphonů, přičemž ke spuštění prodeje těchto modelů by mělo dojít v září letošního roku. Analytička Emma Mohr-McClune ze společnosti GlobalData k tomuto tématu podotkla, že se společnost Apple s největší pravděpodobností nechystá kompletně přejít na iPhony bez fyzických SIM karet, ale že by mělo jít pouze o možnost u jednoho z letošních modelů. Apple poprvé zavedl možnost využívání eSIM s příchodem iPhonu XS, XS Max a XR v roce 2018, tyto modely ale zároveň disponovaly také klasickými fyzickými sloty.

.