Zavřít reklamu

Po dlouhém čekání jsme se konečně dočkali. Kalifornský gigant se nám dnešním dnem pochlubil s přechodem na platformu Apple Silicon, kterou nám představil již v černu při příležitosti vývojářské konference WWDC 2020. Do jablečných počítačů dorazil super-výkonný čip Apple M1, který bude prvně nasazen do MacBooku Air, Macu mini a 13″ MacBooku Pro. Jedná se tak o neuvěřitelný krok kupředu. Nový MacBook Pro je úžasným modelem s profesionálním designem a kompaktními rozměry. Laptop si totiž hravě poradí s kreativními úkoly a díky čipu M1 je navíc podstatně výkonnější.

Nový 13″ MacBook Pro přichází s až 2,8x vyšším výkonem procesoru a až 5x rychlejším výkonem grafiky. Tento kousek je obecně 3x rychlejší než nejlépe prodávaný laptop s operačním systémem Windows. Velká změna také přišla na poli strojového učení neboli ML, které je nově až 11x rychlejší. Díky těmto novinkám si produkt poradí s plynulou úpravou 8k ProRes videa v programu DaVinci Resolve. Jak jsme již naznačili v úvodu, jedná se tak o bezesporu nejrychlejší kompaktní laptop určený pro profesionály. Zároveň si polepšila i baterie, která je nyní doslova dechberoucí. Nové „Pročko“ by mělo nabídnout výdrž až 17 hodin při brouzdání internetu a až 20 hodin při prohlížení videa. Jedná se o tak o nejlepší výdrž v jablečném laptopu vůbec.

Laptop navíc dostal nové mikrofony pro lepší kvalitu nahrávání. Kalifornský gigant zároveň vyslyšel dlouholeté prosby jablíčkářů a přichází tak s lepší FaceTime kamerou. Tento kousek by měl také nabídnout vylepšené zabezpečení a lepší konektivitu. MacBook Pro se pyšní dvěma Thunderbolt/USB 4 porty a praktickým aktivním chlazení, které hravě ukočíruje neuvěřitelný výkon čipu M1. Apple také zároveň razí takzvanou zelenou cestu. Přesně proto je tento laptop vyroben ze 100% recyklovaného hliníku. MacBook Pro svému uživateli nabídne až 2TB SSD úložiště a WiFi 6.

Když se podíváme na tento neuvěřitelný výkon a technologický pokrok, samozřejmě nás také zajímá cena. Zde naštěstí narážíme na skvělou zprávu. 13″ MacBook Pro totiž bude stát stejně jako předchozí generace – tedy 1299 dolarů či 38 990 korun – a předobjednat si jej můžete ještě dnes.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.