Zavřít reklamu

Po příchodu iOS 7 mnoho uživatelů hlásí potíže s posíláním iMessage, které je často zkrátka nemožné odeslat. Vlna stížností byla tak velká, že na celou kauzu musel zareagovat Apple, který problém přiznal a uvedl, že chystá opravu v nadcházející aktualizaci operačního systému…

Spekuluje se o tom, že se již na příští týden chystá iOS 7.0.3, nicméně není jisté, zda se v této verzi záplata problému s posíláním iMessage objeví. Apple pro The Wall Street Journal uvedl:

Jsme si vědomi problému, který ovlivňuje zlomek našich uživatelů iMessage, a připravujeme opravu do příští aktualizace systému. Mezitím všechny zákazníky nabádáme, aby se s případnými problémy obrátili na dokumenty pro odstraňování poruch nebo kontaktovali AppleCare. Omlouváme se za jakékoliv nepříjemnosti, které tato chyba způsobila.

Jednou z možností, jak dát iMessage do pořádku, bylo obnovení nastavení sítě či tvrdý restart iOS zařízení, nicméně nic z toho 100% funkčnost stejně nezaručuje.

Nefunkčnost iMessage se projevuje tím, že zpráva se sice zpočátku tváří jako odeslaná, ale později se u ní objeví červený vykřičník, který značí, že se odeslání nezdařilo. Někdy se zase iMessage neodešle vůbec, protože iPhone zprávu odešle jako běžnou textovou zprávu.

Zdroj: WSJ.com
.