Zavřít reklamu

Sociální média nenechávají Apple klidným ani teď. Po jistých neúspěších na tomto poli se chystá nová iniciativa, která má těžit ze základních principů Snapchatu. Informuje o tom s odkazem na své solidní zdroje Mark Gurman z Bloombergu.

Pokud se spekulace vyplní, nebude to zdaleka první snaha Applu proniknout do sociálně-mediálních sítí. Nejprve chtěl v roce 2010 prorazit s hudební sociální sítí Ping, která byla fixována na platformu iTunes, a doposud má v rámci Apple Music integrovanou službu Connect. Ani jedna z těchto služeb není (v případě Pingu nebyla) natolik úspěšná, aby se dočkala větších ovací. Technologický gigant se však nevzdává a chystá novou věc.

Nová aplikace má přinést podobný zážitek, na němž staví například konkurenční Snapchat. Zejména by se mělo jednat o nahrávaní a editaci krátkých videí s možností dodání nejrůznějších filtrů či malůvek. Uživatelské rozhraní má poskytnout jednoduché ovládání jednou rukou a celkově by tato činnost neměla zabrat více než jednu minutu.

Z konkurenčního Instagramu by si prý zase Apple mohl vypůjčit čtvercový formát fotografií a videa, ale důležitější jsou především široké možnosti sdílení na sociálních sítích a se svými přáteli.

Na nové sociální aplikaci má v Applu pracovat tým, který má na starosti aplikace jako iMovie či Final Cut Pro, a spuštění se připravuje na rok 2017. Obecně se příští rok Apple chystá do svých operačních systémů integrovat mnohem více sociálních prvků a právě aplikace podobná Snapchatu by mohla být součástí těchto snah.

Zatím ale není jasné, zda se bude jednat skutečně o samostatnou aplikaci, nebo Apple tyto funkce integruje do nějaké stávající. Už v iOS 10, který vyjde pro veřejnost za pár týdnů, dorazí významně vylepšená aplikace Zprávy, jež se přibližuje například Messengeru od Facebooku. Stejně tak není jasné, zda by případná nová aplikace byla dostupná pouze pro jablečnou platformu, nebo dorazila třeba také na Android. To by mohlo být pro úspěch služby klíčové.

Důvod, proč se ovšem Apple nadále snaží více proniknout do sociálních sítí a s tím spojeného světa, je ovšem zřejmý. Pět z prvních deseti nejpopulárnějších aplikací v App Storu, co jsou zdarma a od vývojářů třetích stran, patří právě Facebooku a Snapchatu.

Zdroj: Bloomberg
Foto: Gizmodo

Všechny články autora

Diskuze k článku

    špatně, špatně, špatně…. stačilo by, aby se z iphonů dalo sdílet !!!normálním!!!! způsobem fotky a videa lidem, co iphone nemají… sociální síť je kravina.

    sdílím takto fotografie běžně přes iCloud s vytvořením alb. Snadné a jednoduché. Takže by spíše stačilo trošku umět pracovat s iOS

celý text

Čtěte více.