Zavřít reklamu

Každý přistupuje k přispívání na sociální sítě jinak. Někdo se spokojí s pouhým nahráním obsahu, jiný si s fotografiemi chce nejdříve náležitě pohrát. Pro úpravu snímků na sociální sítě – ať už pro osobní, nebo pracovní účely – slouží řada aplikací. Jednou z nich je Over, kterou si představíme v dnešním článku.

Vzhled

Podobně jako u jiných aplikací tohoto typu vás i u Over nejprve čeká stručný přehled základních funkcí, po kterém následuje výzva k přihlášení či registraci – tu je možné provést i za pomoci funkce Sign in with Apple. Po přihlášení vás aplikace vyzve k tomu, abyste určili, na kterou sociální síť chcete právě připravovaný příspěvek umístit. V závislosti na tom, jaký typ příspěvku vyberete, se vám na hlavní obrazovce aplikace zobrazí dostupné šablony. Na spodní liště najdete tlačítka pro přechod do nabídky užitečných tipů, přidání nového příspěvku, zahájení spolupráce a přehled a tvorbu projektů. V pravém horním rohu pak najdete tlačítko pro přechod do nastavení.

Funkce

Aplikace Over umožňuje tvorbu obsahu pro Instastories, na Instagram, Facebook, ale také pro tvorbu loga, letáku, pozvánky a pro řadu dalších příležitostí. K tvorbě můžete využít přednastavené šablony nebo si vytvořit vlastní – některé šablony jsou v aplikaci dostupné i v bezplatné verzi, pro získání prémiových je zapotřebí aktivovat placenou verzi (199 korun měsíčně). Kromě možnosti tvorby nabízí Over také funkce pro plánování, zveřejňování a odesílání příspěvků. Aplikace Over je ke stažení zdarma, za měsíční předplatné ve výši 199 korun získáte profesionální nástroje pro úpravu a tvorbu, bohatší nabídku šablon, možnosti tisku a exportu do PDF, prémivou nabídku fontů, motivů a další grafiky, nebo třeba možnost použití upravitelných vektorových tvarů. Pro osobní potřebu jistě postačí základní bezplatná verze aplikace.

 

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.