Zavřít reklamu

Letos Apple představil nový iPad Pro, který s sebou přinesl nesmírně zajímavou novinku. Gigant z Cupertina totiž do většího, 12,9″ modelu zakomponoval takzvaný mini-LED displej, čímž znatelně zvýšil jeho kvalitu a prakticky tak získal benefity OLED technologie za podstatně nižší cenu. Má to ale jeden háček. Tato novinka je k dostání pouze na již zmiňovaném větším modelu. To by se každopádně v příštím roce mělo změnit.

Připomeňte si představení iPadu Pro (2021) s M1 a mini-LED displejem:

S touto informací dnes přišel respektovaný analytik Ming-Chi Kuo, podle kterého to každopádně u iPadu Pro zdaleka ještě nekončí. Apple totiž zároveň připravuje MacBook Air vybavit mini-LED displejem a spolu s ním se dočká právě i menší „Pročko.“ Ačkoliv aktuální generace profesionálního jablečného tabletu byla odhalena teprve nedávno, tak i přesto již nyní víme pár zajímavostí o nadcházející řadě. Dle informací z Bloombergu Apple aktuálně testuje záda zařízení vyrobená ze skla namísto dosavadního hliníku, čímž by jablíčkářům zpřístupnil bezdrátové nabíjení. Zároveň pak ještě dodává, že si gigant pohrává s myšlenkou iPadů větších než 12,9″. Takováto zařízení ale jen tak hned určitě nepřijdou.

iPad Pro 2021 fb

Apple se tedy v současné chvíli u svých tabletů soustředí na kvalitu displeje. Už několik měsíců se totiž ještě hovoří o příchodu iPadu s OLED displejem. Podle nejrůznějších zdrojů, mezi kterými nechybí ani Ming-Chi Kuo, se jako první dočká iPad Air. Takovýto model by měl být představen v příštím roce. Experti na displeje každopádně včera přišli se zprávou, podle které takovéto zařízení přijde až v roce 2023. Technologie mini-LED ale zůstane vyhrazena pro modely Pro.

.