Zavřít reklamu

Na konci minulého pracovního týdne jsme přinesli zprávu, že Apple chystá oživit kontroverzní Smart Battery Case, a to konkrétně pro letošní modely iPhonů. Přípravu druhé verze prozradily kódy watchOS 5.1.2, kde se objevila nová ikona zachycující pozměněný design dobíjecího obalu. Skutečnost nyní znovu potvrdil zahraniční magazín 9to5mac, který už získal i fotografii produktu a spolu s tím také informaci, že obal budou dostupný pro všechny tři nové iPhony.

V návaznosti na objev z minulého týdne se serveru podařilo v iOS nalézt indicie, že Apple chystá celkem tři různé varianty obalu, konkrétně s označeními A2070, A2071 a A2171. Nové verze Smart Battery Case se tak dočká iPhone XS, iPhone XR a dokonce i iPhone XS Max. Právě varianta pro poslední zmíněný model je poměrně překvapující, protože v minulosti nabízel Apple svůj dobíjecí obal jen pro menší model s nižší výdrží baterie.

Spolu s novou verzí Smart Battery Case přijde i nový design. Předchozí varianta vzbuzovala rozporuplné dojmy a stala se terčem kritiky i posměšků, zejména pak kvůli vystouplé baterii. V jisté chvíli se Battery Case neoznačoval jinak než „obal s hrbem“. Možná i proto se Apple rozhodl vzhled příslušenství změnit a nově je vystouplá část protažena až k okrajům a spodní části zad. Změní se  i předek obalu, kde telefon bude sahat až ke spodnímu okraji. Díky tomu by tak nový Smart Battery Case měl disponovat větší baterií.

A kdy se vlastně nového obalu s baterií pro letošní iPhony dočkáme? Kódy v iOS naznačují, že by se novinka měla začít prodávat ještě letos. Konec roku je ale téměř u konce a zdá se málo pravděpodobné, že by Apple začal v polovině prosince prodávat nový produkt – obzvlášť, když by šlo o ideální vánoční dárek, který by přišel skutečně na poslední chvíli. Nicméně i první verze Smart Battery Case zamířila na pulty prodejců v prosinci 2015 a dokonce i sluchátka AirPods se začala prodávat 13. prosince. Nechme se tedy překvapit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.