Zavřít reklamu

Jsou to zhruba tři roky, co Apple představil světu svůj nabíjecí obal pro iPhone 6, následně 6s a 7. Všechny varianty měly téměř stejný (a poněkud kontroverzní) design, kterému vévodila integrovaná baterie na zádech, kvůli kterým měl kryt svůj charakteristický tvar. Nyní to vypadá, že Apple na podobném krytu pracuje i pro své letošní novinky iPhone XS a iPhone XR.

Indície o tom, že Apple na něčem takovém pracuje, se objevily ve včera zveřejněném operačním systému watchOS 5.1.2. V něm se doposud nacházela speciální ikona pro zobrazení iPhonu s původním bateriovým obalem, zobrazujícím tedy telefon s horizontální duální kamerou a „bradou“, kterou starý Battery case disponuje. Nová ikona však odpovídá designu nových iPhonů a napovídá také, že se dočkáme předělaného nabíjecího obalu.

new-battery-cases

Pokud se na novou ikonu podíváme více z blízka, je vidět, že je pryč brada z předešlého modelu. Celkové rámečky obalu vypadají o něco menší, je však velkou otázkou, jak tlustý bude obal na zadní straně tedy tam, kde se bude nacházet integrovaná baterie. Ta by se mohla dočkat výrazného zvětšení vzhledem k tomu, že jsou větší i nové iPhony. Původní baterie v původních obalech disponovala kapacitou 1 877 mAh, tentokrát bychom se mohli dočkat překonání hranice 2 000 mAh.

Nové iPhony mají už tak relativně slušnou výdrž (obzvláště model XR), pokud se pak zkombinují s novým nabíjecím obalem, dvou až tří dnů by se mohli dočkat i náročnější uživatelé, což rozhodně mnozí ocení. Měli byste o nový Smart Battery Case zájem, nebo vám výdrž současných novinek stačí?

Smart Battery Case iPhone 8 FB

Zdroj: Macrumors

.