Zavřít reklamu

Apple Store v Palo Altu je zkrátka jedinečný. Nejen tím, že do něj čas od času zavítá CEO Applu Tim Cook, ale i kvůli poměrně značné oblíbenosti ve zlodějských kruzích. Podle nejnovějších informací byl vykraden hned dvakrát během dvanácti hodin a byla odcizena zařízení v hodnotě přesahující 100 000 dolarů, tedy v přepočtu více než 2 milionů korun.

Sobota večer

„K první krádeži došlo v sobotu krátce po 19. hodině. 8 černošských mužů ve věku mezi 16 a 25 lety v mikinách vstoupili do obchodu z ulice 340 University Avenue, kde sebrali vystavené nové iPhony a různou další elektroniku v celkové hodnotě kolem 57 tisíc dolarů,“ takto informoval online deník Palo Alto Online o dění v tamním Apple Storu.

Neděle ráno

Pravděpodobně by tato událost s ohledem na četnost krádeží v jablečných obchodech nevzbudila velkou pozornost, pokud by během méně než dvanácti hodin nedošlo k další. V 5.50 následujícího rána zavolal kolemjdoucí policii, aby oznámil, že jsou skleněné dveře obchodu roztříštěné.

„Vyšetřovatelé zjistili, že pachatel či pachatelé vnikli do obchodu rozbitím dveří buď pomocí kamenů či balvanů o velikosti kokosového ořechu,“ řekl deníku Palo Alto Online policista Sal Madrigal.

Podle Madrigala dosud nebyl nikdo zatčen během žádné z krádeží a není jasné, zda je mezi nimi nějaká souvislost. Při druhé krádeži zmizela zařízení v hodnotě přes 50 000 dolarů.

Video zachycující krádeže v sanfanciském Apple Storu z roku 2016:

Apple si je problému s krádežemi ve svých obchodech vědom, a tak podniká zvláštní kroky, které mají zloděje od trestných činů odradit. Vystavená zařízení mají například operační systém vylepšený o funkci, která ho zcela zablokuje, pokud se vzdálí z dosahu Wi-Fi sítě daného Apple Storu. Nad tím, k čemu ukradené iPhony zlodějům budou, tak visí otazník.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.