Zavřít reklamu

Pokud byste včera vyrazili pro nový iPhone XS nebo XS Max do Apple Storu ve městě Palo Alto, možná byste byli překvapeni. Při vstupu by vás uvítal sám CEO Applu Tim Cook. Ten se v obchodě objevil u příležitosti zahájení prodeje nových telefonů. Nebylo to ovšem poprvé, Cook se v tomtéž obchodě ukázal už v minulosti.

Cook oblečený stejně jako ostatní zaměstnanci Apple Storu v Palo Altu, městě nedaleko Cupertina, čekal za skleněnými dveřmi těsně před zahájením prodeje nově představených iPhonů XS a XS Max a hodinek Apple Watch Series 4. Poté spolu s ostatními zaměstnanci začal tleskat a odpočítávat vteřiny do zahájení prodeje a následně přivítal prvního zákazníka. S dalšími návštěvníky si podal ruku, prohodil pár slov nebo si s nimi udělal selfie.

Pro Tima Cooka toto však nebyla premiéra. Ve stejném obchodě se objevil například v září roku 2013 při zahájení prodeje iPhonů 5S a 5C nebo o rok později se startem iPhonu 6. Kromě CEO se čas od času na veřejnosti objeví i další členové vedení cupertinské společnosti. Před čtyřmi lety to byl například i Eddy Cue, kdo se objevil v Apple Storu při zahájení prodeje.

Apple je proslulý svými zarytými fanoušky, kteří neváhají stanovat před Apple Storem, aby dostali nejnovější model jako první. Proto je ve všech jablečných obchodech doprovázeno zahájení určitým slavnostním rituálem, které z koupě nového zařízení udělá ještě větší zážitek. Většinou však bez Tima Cooka.

1140
Foto: CNBC

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Je mily, kdyz general prijde mezi obycejny lid :-)

    Skoda ze tu taky nemame ofiko Apple Store. Pred 14 dny jsem navstivil jeden v Cine (v okoli 7km byly dokonce 3) a bylo velmi osvezujici ze stejne jako vsude ve svete se me takrka okamzite ujala slecna a snazila se maximalne vyjit vstric. Bo jeste nemam AirPody, projevil jsem zajem a hned mi byla nabidnuta separatni mistnost na vyzkouseni.

celý text

Čtěte více.