Zavřít reklamu

Schůzka českého premiéra Andreje Babiše a šéfa Applu Tima Cooka z průběhu ledna byla nakonec skutečně přínosná. Apple totiž dnes oznámil, že zahájil přípravy na výstavbu Apple Storu v Praze. Obchod s obřím logem nakousnutého jablka se bude vyjímat na Staroměstském náměstí. Ke slavnostnímu otevření dojde na konci června.

„Praha, jakožto srdce Evropy, je pro výstavbu Apple Storu dokonalým místem. Chceme naše produkty a služby přiblížit nejenom zákazníkům z Česka, ale také z Polska a Slovenska. Nový obchod bude důležitým koridorem pro velkou část našich fanoušků z Evropy a proto bude i jedním z nejmodernějších vůbec,“ uvádí Apple.

Koordinační tým, který Tim Cook vytvořil hned při schůzce s premiérem, shledal naši metropoli jako ideálním místem pro výstavbu Apple Storu. Praha je velmi atraktivní lokací, kterou ročně navštíví okolo 8 milionů turistů. I proto se kalifornská společnost rozhodla postavit nový obchod přímo na Staroměstském náměstí, konkrétně v místě, kde aktuálně sídlí Ministerstvo pro místní rozvoj.

Apple Store začne vznikat během tohoto měsíce. Podle prohlášení by měla společnost celou budovu nechat strhnout a namísto ní vystavit moderní prodejnu ve tvaru obřího HomePodu.

Uvnitř bychom se pak měli dočkat profesionálního servisního střediska, kde budou vyškolení technici vyndavat drobky a další nečistoty ze zasekávajících se klávesnic MacBooků. Zákazníci budou mít také v obchodě možnost učit Siri češtinu, v případě zájmu našich sousedů dokonce i slovenštinu. Chybět nebudou ani různé programy, v rámci kterých se zájemci budou moct zúčastnit pochodu Prahou za podporu eSIM potažmo LTE v Apple Watch ze strany tuzemských operátorů.

Slavnostní otevření Apple Storu proběhne už na konci června, konkrétně 31. 6. To je ode dneška od 1. 4. už za tři měsíce. Zároveň nám dovolte vám popřát prvního Apríla. A slibujeme, že tento článek je pro dnešek jediný aprílový. :-)

crop-1739922-f201812200871801-2

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.