Zavřít reklamu

Zkratky pro iPhone mohou sloužit k různým účelům. Na stránkách Jablíčkáře jsme si v naší rubrice, věnované zkratkám pro iOS, postupně představili různé užitečné zkratky pro práci s fotografiemi, zkratky pro telefonování, nebo třeba zkratky pro práci s playlisty v rámci vašich oblíbených hudebních streamovacích služeb. Dnes si představíme zkratku s názvem Classic App Store, která vám umožní otevírat odkazy na aplikace v prostředí iTunes.

Pokud v novějších verzích mobilního operačního systému otevřete odkaz vedoucí ke stažení libovolné aplikace, automaticky se spustí App Store. Každému ale prostředí App Storu nemusí vyhovovat – ať už z jakéhokoliv důvodu – a právě tito uživatelé by jistě uvítali možnost otevření odkazu na danou aplikaci v prostředí iTunes. Zkratka s názvem Classic App Store vám tuto možnost nabízí. Po spuštění zkratky se vám na displeji iPhonu nejprve zobrazí dialog, ve kterém zvolíte, pro kterou platformu hledáte danou aplikaci, a poté se zobrazí také textové pole, do kterého zadáte název aplikace.

Vybrat si můžete také z jednotlivých karet s kategoriemi. Nemusíte se obávat toho, že byste název zadali nedostatečně konkrétně – po jeho zadání vám totiž zkratka nabídne velmi obsáhlý seznam možností, ze kterého můžete vybrat tu správnou variantu. V seznamu najdete kromě názvu aplikace také její ikonku a údaj o ceně, takže se budete moci lépe zorientovat. Po výběru požadované aplikace budete okamžitě automaticky přesměrováni do prostředí iTunes, kde můžete aplikaci stáhnout, přečíst si podrobnosti, prohlédnout si screenshoty nebo se třeba informovat o souvisejících titulech. Odkaz na zkratku nezapomeňte otevřít v Safari na iPhonu, do kterého chcete zkratku nainstalovat. Před instalací se také ujistěte, že jste v Nastavení -> Zkratky aktivovali možnost povolení nedůvěryhodných zkratek.

Zkratku Classic App Store stáhnete zde.

.