Zavřít reklamu

Nová studie odhalila, že Apple TV+ má ve srovnání s Netflixem, HBO Max, Prime Video, Disney + a Hulu nejkvalitnější obsah. Analýza společnosti Self Financial to zjistila na základě hodnocení webu IMDb od uživatelů z USA. Samozřejmě to ale není žádným překvapením – ačkoli měla Apple TV+ u svých titulů nejvyšší průměrné skóre, a to konkrétně 7,24 z 10, má na výběr o poznání méně obsahu. Pokud jde o žánrové rozdělení, má Apple TV+ nejvyšší procento „dobrých“ a „vynikajících“ titulů. Ty tak činí téměř 86 % obsahu celé knihovny služby. Opět zde ale platí, že výsledky jsou počítány z nejmenší dostupné nabídky, která čítá pouhých 65 titulů.

Jasná strategie 

Apple s jeho Apple TV+ razí strategii, že chce usilovat o kvalitu a ne o kvantitu. Z toho důvodu je sice přítomno méně obsahu, na druhou stranu je kvalitnější než nabízí konkurence. Statistiky navíc vycházejí z hodnocení prostých diváků a ne od filmových kritiků, což má samo o sobě značnou vypovídající hodnotu. Jenže druhou otázkou je, kolik toho za své peníze člověk vlastně dostane. V případě Applu je toho jednoduše málo, i když je pořád přítomen rok služby zdarma po nově zakoupeném zařízení společnosti.

9to5mac

 

Společnost Self Financial analyzovala všechny dostupné filmové žánry a to, které streamovací služby v nich dosahují nejlepších hodnocení. Například dokument Tiny World (Maličký svět) z produkce Apple Originals je na IMDb hodnocen známkou 9 (na ČSFD má 94 %), celkový průměr této kategorie ale utrpěl kvůli další dokumentární sérii, konkrétně s názvem Greatness Code (Tajemství úspěchu). Ta má totiž hodnocení pouhých 4,5 bodů (na ČSFD je to 52 %).

Více než rok po uvedení služby na trh má už Apple TV+ na svém kontě značně oceňovaný obsah. Apple získal celkem 345 nominací na různé ceny, z čehož jich ve vítězství proměnil 91. Jedná se přitom o prestižní ocenění jako Critics Choice AwardsCritics Choice Documentary AwardsDaytime and Primetime Emmy Awards, NAACP Image AwardsPeabody Award, Golden Globe Award a další.

Studie dále uvádí, že už 62 % všech amerických domácností platí nějakou stramovací službu. O tom, že je tento způsob konzumaci vizuálního zážitku trendem, není pochyb. Nové a nové služby navíc stále přibývají. Je ale otázkou, jestli se v nich Apple TV+ časem neztratí. Kvalita je sice hezká věc, ale pokud člověk nebude mít na co koukat, jednoduše to také nebude chtít platit. I když je pravda, že sama služba začne dávat pravý smysl až s postupem času. 

Apple TV Plus logo fb

Další klíčová zjištění z analýzy: 

 • Netflix má nejlepší herní obsah ze všech streamovacích služeb (6,75 hodnocení IMDb) 
 • HBO Max má nejlepší dokumenty, Disney+ má nejlépe hodnocený sci-fi obsah 
 • Hulu má nejlépe hodnocené komedie (137), ale Netflix (1 785) a HBO Max (1 252) jich mají bezkonkurenčně více 
 • HBO Max má poloviční počet hororového obsahu (171) ve srovnání s Netflixem (359), ale dosahuje lepší kvality (6,21 v 5,19) 
 • Apple TV+ se soustředí na drama, protože tohoto žánru nabídne 47 titulů
Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Kromě těch dvou, tří seriálů na Apple tv pro českého diváka není nic.
  Roční bezplatné předplatné tiše v naší rodině odtikává, HBO i Netflix jsou úplně jinde.
  Z pohledu anglicky mluvícího diváka, pořád zapomínáte na Amazon Prime. A+ je prostě na chvostu.

celý text

Čtěte více.